UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopada 2020r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent- czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i na przyjście naszego Pana.
  2. Z okazji wspomnienia w liturgii św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, Panom organistom Marcinowi i Ryszardowi, zespołowi „Trzy Akordy” oraz naszej boruszyńskiej orkiestrze, a także wszystkim prowadzącym śpiew w naszych kościołach, i głośno śpiewającym życzymy wszelkich Łask od Pana Jezusa, przez wstawiennictwo dzisiejszej patronki.
  3. Dziś modlimy się o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej zwłaszcza z naszej parafii. Po mszy świętej zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  4. Ze względu na panująca pandemie, nie odbędzie się w tym roku odpust ku czci naszego Patrona Św. Andrzeja Apostoła.
  5. Wymienianki jednorazowe będą czytane aż wszystkie przeczytamy przed każdą Mszą świętą. Natomiast roczne zaczniemy czytać od 1 niedzieli grudnia.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim za składane ofiary na utrzymanie naszych kościołów, za wszelkie pożywienie na stół proboszczowski, za wszelką pomoc w czasie mojej choroby i za wszystkie dowody życzliwości. Bardzo Dziękuje.
  7. Pragnę podziękować parafinom z Młynkowa, którzy pomogli w wniesieniu konfesjonału, który otrzymaliśmy w prezencie.
  8. Dziękuję również osobom, które posprzątały teren wokół domu św. Józefa.
  9. Biuro parafialne czynne tylko telefonicznie w środę i piątek pół godziny po mszy świętej.
  10. Dzierżawcom, którzy już zapłacili za dzierżawę bardzo dziękuje, a tych którzy tego nie uczynili bardzo o to proszę do końca listopada.
  11. Bardzo proszę wszystkich, którzy prenumerują „Przewodnik Katolicki” o uregulowanie należności i potwiedzenie dalszej prenumeraty w zakrystii. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  12. Za tydzień można będzie kupić kalendarze na przyszły rok.
  13. Planowane na listopad spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej ze względu na pandemię – nie odbędą się.

22-29 listopada 2020r.

34 Niedziela Zwykła – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

MŁYNKOWO 9.00 – śp. Celinę, Bogusława Nizioł i za zmarłych z rodziny Prus i Nizioł
TARNÓWKO 10.30 – O błogosławieństwo Boże dla Haliny z okazji urodzin i dla całej rodziny