I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent- czas przygotowania naszych serc do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Pana Jezusa.
a ) Roraty- msza święta o Matce Bożej. Roraty będą dla wszystkich: w Boruszynie: poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00; w Tarnówku we wtorki o godz. 17.00 i czwartki o 18:00; a w Młynkowie we wtorek o 18:00 i czwartek o godz. 17:00. Zachęcam wszystkich do przychodzenia z lampionami lub świeczkami.
b) Od przyszłej niedzieli, przed kościołami po mszy, będzie można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz opłatki na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 7zł , a duża 15,50 zł.

2. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła- patrona naszej parafii. Uroczysta Msza święta o godz. 18:00. W czasie mszy świętej będziemy modlić się za wszystkich parafian, a szczególnie za noszących to piękne imię. Zgodnie z kilkuletnią tradycją zachęcam by dostarczyć do biura lub zachrystii imiona i nazwiska solenizantów Andrzejów i zmarłych noszących to imię, składając przy tej okazji dobrowolną ofiarę. Będą oni wymienieni w czasie modlitwy powszechnej.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej okazji okazja do spowiedzi półgodziny przed mszą świętą w Boruszynie; w Tarnówku we wtorek o 16:30, a w Młynkowie w czwartek o godz. 16:30.

4. Podczas spowiedzi św. będzie- adoracja Najświętszego Sakramentu: we wtorek w Tarnówku, w czwartek w Młynkowie, a w piątek, w Boruszynie.

5. Chorych z sakramentami odwiedzę bliżej świąt.

6. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na Eucharystię w I sobotę grudnia, 5 grudnia o godz. 16.00 do Boruszyna. Przed mszą świętą będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy różaniec święty. W czasie Mszy świętej modlić się będziemy za zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca świętego z naszej parafii.

7. W październiku dzieci brały udział w konkursie parafialnym „Mój rodzinny różaniec”. W sumie przygotowano 70 różańców. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział – dzieciom i ich rodzinom. Każdy różaniec był dziełem wyjątkowym, gdyż rodziny wykonały go różnymi materiałami.  W każdej miejscowości zostały przyznane wyróżnienia. Komisja brała pod uwagę: wkład pracy, pomysłowość i estetykę wykonania. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki i dyplomy. Zostaną one wręczone po powrocie dzieci do szkół. Szczegółowe informacje przekażą katecheci na lekcjach religii. Jeszcze raz bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzinom za tak wielkie zaangażowanie.

9. Biuro parafialne czynne tylko telefonicznie. W sprawach pilnych proszę się zgłosić po mszy świętej w Boruszynie.

10. Bardzo Dziękuję za ofiarność, pożywienie na stół proboszczowski, za wszelką życzliwość, a także parafiankom za darmowe wykonanie wieńca adwentowego do każdego z naszych Kościołów.

11. Za tydzień będziemy zbierać przed kościołem ofiarę na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.

12. Zmarł nasz parafianin śp. Mieczysław Urban, pochodzący z Młynkowa; lat 62. Pogrzeb odbył się w
minionym tygodniu. Polećmy Go Miłosiernemu Bogu! Dobry Jezu…

29 listopada – 5 grudnia 2020r.

I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020r.

MŁYNKOWO 9.00 – 18 rocznica urodzin Agnieszki
TARNÓWKO 10.30 – śp. Annę, Teofila, Czesława Maciejewskich; Barbarę Grabicką, Krystynę Sterczyńską
BORUSZYN 12.00 – śp. Krystynę Włodarek w 9rocz. śm., śp. Kazimierza Włodarek w 10 rocz. śm. i wszystkich zmarłych z rodziny Włodarek, Janc i Pankowskich

Poniedziałek 30 listopada 2020r. – ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. ANDRZEJA AP.

Boruszyn 18:00 – Za parafian

Wtorek 1 grudnia

TARNÓWKO 17:00 – śp. Jana Sotka- int. od ks. proboszcza i Jego mamy
MŁYNKOWO 18.00 – śp. Józefa Michalak, Teofilę Michalak; Danutę Tracz, Władysławę i Antoniego Oltamn i za zmarłych z rodziny Mantajów i Grabarzów

Środa 2 grudnia

BORUSZYN 18.00 Nowennowa
1. śp. Eleonorę Miklejewską- int. od rodziny Rychlewskich ze Śmieszkowa
2. śp. Helenę Siodła- int. od wnuków Oli i Wiktora
3. śp. Helenę Czekała – int. od członków Bractwa Matki Bożej Różańcowej
4. śp. Mieczysławę Kazimierę Disterheft – int. od kuzynki Krystyny z rodziną
5. śp. Andrzeja Leszczyńskiego – int. od rodziny Maćkowskich
6. śp. Józefa Mielcarka – int. od syna Mieczysława z żoną i teściową Danką
7. śp. Bolesława Kluczka- int. od sąsiadów – rodziny Walów
8. śp. Marzenę Witkowską- int. od męża i dzieci
9. śp. Mieczysława Urban- int. od żony
10. śp. Irenę Grot – int. od rodziny Mazur z Boruszyna

Czwartek 3 grudnia

MŁYNKOWO 17.00 – śp. Hilarego Grześ – int. od Wiktora Nowaka z rodziną
TARNÓWKO 18.00 – śp. Wandę, Jana, Zygmunta Bukowskich, zmarłych z rodziny Roguszków i Krystynę Rakowską

Piątek 4 grudnia

BORUSZYN 18.00 – śp. Irenę i Jana Włodarek- int. od syna Macieja z rodziną

Sobota 5 grudnia – chrzest po Mszy św.

BORUSZYN 18.00 – śp. Marię Dukat, Władysławę, Stefana Wahl i zm. z rodziny Dukatów, Garstków, Wahlów i Urbanów

II Niedziela Adwentu 6 grudnia

MŁYNKOWO 9.00 – W urodziny Adama o Boże błog, o zdrowie i potrzebne łaski
TARNÓWKO 10.30 – śp. Katarzynę Starczak, Wiktora Gawrycha i zmarłych z rodziny; Helenę Begier i zmarłych z rodziny Figlarz