OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu- 24 grudnia 2023 r.

 

  1. Składam serdecznie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w świąteczne ustrojenie naszych kościołów, posprzątanie ich i przygotowanie świątecznej Liturgii. Dziękuję także osobom i rodzinom, które ofiarowały choinki. Serdeczne Bóg zapłać!
    Dziękuję też za wszystkie otrzymane życzenia i dary na stół proboszczowski.
  2. Dziś Pasterka o północy w Boruszynie.
  3. Msze św. w I i II Święto, jak w każdą niedzielę. W II dzień świąt zbierać będziemy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.
  4. W najbliższą środę obchodzić będziemy święto narodowe- Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Na prośbę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Ksiądz Arcybiskup prosi, by w godzinie wybuchu powstania, 27 grudnia, o 16.40,  rozbrzmiały dzwony wszystkich świątyń.
  5. W przyszłą niedziele wspominamy św. Sylwestra. Kończymy Rok kalendarzowy. Zapraszam na Mszę świętą dziękczynną za miniony rok wraz ze specjalnym nabożeństwem już w sobotę o godz. 18:00– modlić się będziemy za parafian oraz za tych, którzy odeszli w minionym roku do Pana.
  6. Natomiast w niedzielę- w naszej parafii odpust ku czci Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa w Młynkowie. Suma odpustowa o godz. 12.00. Mszę świętą celebrować będzie Rafał Kucik z Poznania. Msze święte w Sylwestra w Boruszynie o 9:00, w Tarnówku o 10:30 i w Młynkowie o 12:00.
  7. Zmarł śp. Jan Mantaj z Boruszyna, pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
  8. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpocznę już w najbliższą środę 27 grudnia, rozpoczynając od Boruszyna.

Plan kolędy:
środa 27 grudnia– Boruszyn p. Rakoczy- p. Gramowskich, a następnie od p. Berlik do plebani.
czwartek 28 grudnia– Boruszyn od p. Sołtysa – cały czas prawą stroną wokół rynku do p. Siodła)
piątek 29 grudnia– Boruszyn od p. Bukowskich – do p. Czekała wraz z pałacem
sobota 30 grudnia– Boruszyn od Przedszkola – do p. Jagła jedna i druga strona)
dalszy plan podam w następną niedzielę….

9. Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to piękna tradycja na pamiątkę narodzin Jezusa w stajence. Tradycja wiąże szopkę betlejemską z osobą św. Franciszka z Asyżu, który zbudował pierwszą żywą szopkę, a którego poznawaliśmy na tegorocznych Roratach. Dlatego w tym roku zapraszamy Rodziny do przynoszenia zrobionych szopek o dowolnym rozmiarze i różnej technice do kościołów w naszej parafii: w Młynkowie, w Tarnówku lub Boruszynie do 3 stycznia 2024 r. Wystawa szopek będzie miała w naszych kościołach w dn. 06 – 07 stycznia 2024 r. Niech to będzie wyjątkowy czas dzielenia się radością, wiarą, miłością i nadzieją spotkania z Chrystusem poprzez te piękne dzieła. Szopki będą prezentowane także na naszej stronie parafialnej oraz na stronie Facebooka naszej parafii. „Wystawka szopek” – niech to będzie okazja w naszej wspólnocie parafialnej do pielęgnowania tradycji wielopokoleniowych, dzielenia się pasją i umacniania więzi rodzinnych.

e.