XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

1. Parafialne Dożynki przeżywać będziemy podczas Eucharystii- 22 sierpnia w Boruszynie o godz. 12.00. Już dzisiaj wszystkich rolników serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.
  2. W piątek Dzień Fatimski- Zapraszam na Mszę świętą, a po niej różaniec święty i procesje wokół kościoła ze świecami na godz. 18:00. Tym razem poproszę mieszkańców z Boruszyna o poprowadzenie modlitw.
  3. Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca: O dobre przygotowanie do przybycia Matki Bożej w kopi cudownego wizerunku do naszej parafii i o obfite owoce Nawiedzenia
  4. Komunikat parafialnego Caritasu:
    Informujemy, że w najbliższy wtorek 10 sierpnia od godz. 15-ej. w sali wiejskiej w Boruszynie będą wydawane „Dary Żywnościowe ” dla osób, które są zgłoszone do tego projektu.
  5. W ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów wspieramy uczniów z ubogich rodzin. W tym roku zebrane wyprawki szkolne trafią na Białoruś, do okręgu grodziskiego, gdzie sytuacja materialna wielu rodzin jest ciężka. Potrzebne są plecaki i przybory szkolne, dzięki którym uczniowie będą mogli zacząć nowy rok szkolny. Kto by chciał jeszcze taki dar złożyć to proszę do następnej niedzieli do wyłożonych kartonów. Wszystkim dobroczyńcom w imieniu tych dzieci i ich rodziców już teraz bardzo dziękuje.
  6. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Podczas każdej Mszy św. świecenie ziół i kwiatów. Przed kościołem zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
  7. Pod chórem jest wyłożony program na czas peregrynacji cudownego obrazu w naszej parafii. Można go zabrać i zaplanować sobie przybycie do naszych kościołów.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażują się w życie naszej parafii. Za wszelkie dobro: prace, dary i ofiary niech dobry Bóg Wam wynagrodzi.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom odpoczywającym w naszej pięknej okolicy, życzę
    dobrego tygodnia.