OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła- 19 listopada 2023r.

1. Dziś zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej w naszej parafii, która trwała od 26 sierpnia ubiegłego roku. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli obraz pod swój dach i przed obliczem Matki Bożej zanosili swoje modlitwy. Dziękuję
też za wpisy do księgi pamiątkowej. Mają one już teraz historyczną wartość. Niech Matka Boża wyprosi wszystkim potrzebne łaski, a zmarłym którzy się przed nim modlili wieczną radość.
2. Za tydzień przeżywać będziemy odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Suma odpustowa w niedziele o godz. 12:00- odprawi ją ks. biskup Jan Glapiak, który poświęci również odnowiony Ołtarz Matki Bożej Różańcowej. Z okazji odpustu zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą święta. Bardzo proszę o zaangażowanie się wszystkich Drogich Parafian w uroczystość odpustową, procesję: orkiestrę, Straż Pożarną, sztandary, feretrony, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki – z wszystkich wiosek. Wspólnotę różańcową proszę o odmówienie różańca przed obrazem Matki Bożej w intencji naszej parafii. Zachęcam
do udziału.
3. Bardzo dziękuję wszystkim za składane ofiary na utrzymanie naszych kościołów, za wszelkie pożywienie na stół proboszczowski, za wszelką pomoc i za wszystkie dowody życzliwości. Bardzo Dziękuje. Dziś zbieramy przed kościołem ofiary na
kościół prześladowany.
4. Biuro parafialne czynne w środę, a w czwartek biuro cmentarne od godz. 16:00- 17:00. Bardzo dziękuję za dbanie o nasze cmentarze i swoje groby. Dziękuję zwłaszcza osobą, które pamiętają o zmarłych kapłanach pochowanych w naszej
parafii i opiekują się ich grobami.
5. Zmarł śp. Adrian Nowak z Boruszyna, lat 48; pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.13:00 w Boruszynie. Dobry Jezu, a nasz Panie….
6. Kurs przedmałżeński w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie w dniach
2-3 grudnia 2023r. Bliższe informacje w gablocie parafialnej.