Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023r.

  1. Dziś przeżywamy w Kościele niedzielę misyjną- modlimy się za misje i misjonarzy, a przed Kościołem zbieramy ofiary na Misje.
  2. Różaniec w naszej parafii we wszystkich kościołach odmawiamy od poniedziałku do piątku w Młynkowie i Tarnówku o godz. 17:30, a w Boruszynie o 18:00, a jeśli jest msza św. to po mszy. W niedzielę wszędzie przed mszą święta. Dziękuję tym osobom, którzy przychodzą i modlą się na różańcu w naszych kościołach, a szczególnie prowadzący modlitwę różańcową.
  3. Zachęcam do składania wymienianek za naszych zmarłych.
  4. Chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w I piątek listopada (po uroczystości Wszystkich Świętych). Proszę zgłaszać chorych i starszych w zakrystii lub biurze parafialnym.
  5. Serdecznie zapraszamy na próby chórku parafialnego ” Boże  Promyczki” do Boruszyna w piątek na godz. 19.00 w Domu Świętego Józefa. Szczególnie zapraszamy nowe osoby młodsze i starsze, a także dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, by śpiewem chwalić Boga.
  6. Zachęcam chłopców by wstępowali w szeregi ministrantów.
  7. Biuro parafialne czynne w środę od 16-17ej., a biuro cmentarne czynne jest w czwartek od godz. 16:00- 17:00.
  8. Trwa restauracja ołtarza bocznego – Matki Bożej Różańcowej wraz z tabernakulum w kościele parafialnym w Boruszynie oraz 4 pilastrów.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zajmują się utrzymaniem porządku na naszych cmentarzach. Dziękuję panu Damianowi Koniecznemu z firmy Gumex za odnowienie bramy cmentarnej oraz panom, którzy wykonali postument przy krzyżu na cmentarzu Boruszyn – wieś oraz za pomalowanie słupów cmentarnych przy bramie cmentarnej. Dziękuję panom, którzy porządkują ten cmentarz z krzaków, zarośli i postawili tymczasowy płot. W tym tygodniu na naszym cmentarzu Boruszyn- wieś – zostaną podcięte gałęzie. Za tydzień zbiórka przed kościołem ofiar na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy.
  10. Dziękuję za wszystkie dary składane na stół proboszczowski, jak również wszystkim, którzy podzielili się płodami ziemi dla biednych i potrzebujących dla jadłodajni w Poznaniu oraz państwu Mataj z Młynkowa za przechowanie tych darów. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam wynagrodzi. Bóg zapłać.