Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2023r.

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii we wszystkich kościołach odmawiamy różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w Boruszynie po mszy świętej, a gdy jej nie ma to o godz. 18:00. W niedzielę różaniec odmawiamy przed mszą święta. Zachęcam do odmawiania tej pięknej modlitwy.
  2. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Dziękuję tym, którzy już obraz przyjęli i zachęcam do przyjmowania go w naszych domach i do wspólnej rodzinnej modlitwy. Obraz pielgrzymuje po Młynkowie.
  3. Można już składać Wymienianki – modlitwy za naszych zmarłych do koszyczków wyłożonych przed ołtarzem. Zachęcam do modlitwy za zmarłych.
  4. Biuro parafialne czynne w środę popołudniu od 16-17ej. Dodatkowo otwarte jest biuro cmentarne związane ze sprawami grobów na naszych cmentarzach. Czynne w czwartek od godz. 16:00- 17:00.
  5. Zapraszam wszystkich zainteresowanych postawieniem płota na cmentarzu w Boruszynie-wieś o przybycie w poniedziałek o 17ej do domu św. Józefa do Boruszyna.
  6. Przyszłą niedzielę – przeżywać będziemy jako światową niedzielę misyjną- modlić się będziemy za misje i misjonarzy, a przed Kościołem zbierać będziemy ofiary na misje.
  7. Organizujemy zbiórkę płodów ziemi (warzywa, owoce) dla poznańskich jadłodajni prowadzonych przez 4 zakony żeńskie. Można je przywozić do 20 października do Młynkowa skąd zostaną przewiezione do Poznania do jednej z jadłodajni.
  8. W sobotę o 16ej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.
  9. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będzie możliwość zakupu pamiątek związanych z naszą parafią, różańca, książek o tematyce religijnej. Serdecznie zapraszamy.
  10. Dziękuje wszystkim osobom, które fundują kwiaty do naszych kościołów.