Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2023r.

1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii we wszystkich kościołach odmawiamy różaniec: w Młynkowie i Tarnówku o godz. 17:30; w Boruszynie po mszy świętej, a gdy mszy tutaj nie ma, to o godz. 18:00. W niedzielę różaniec odmawiamy przed mszą świętą. Zachęcam do modlitwy.
2. W piątek- 13 października- przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na msze, różaniec i procesje fatimską do Boruszyna na godz. 18:00. Różaniec po mszy świętej. Poproszę o przygotowanie i poprowadzenie modlitw mieszkańców z Tarnówka. Na nabożeństwo przynosimy świece, z którymi pójdziemy podczas procesji wokół kościoła.
3. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski:
a) Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz uczniowie szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w poetycko-muzycznych obchodach XXIII Dnia Papieskiego pt. św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Spotkanie odbędzie się 15 października br. o godz. 15:00 w Sali wiejskiej w Młynkowie. Organizatorzy zapraszają po uroczystości na kawę i papieskie kremówki.
b) po mszach świętych rozprowadzane będą kremówki, których dochód będzie przeznaczony w tym roku na potrzeby naszych szkół
c) w tym dniu przed kościołami młodzież zbierać będzie ofiary na fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- jest to zbiórka na stypendium dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży
4. Można już składać wymienianki- modlitwy za naszych zmarłych. Karteczki można zabierać spod chóru lub wypisać na swoich kartkach. Proszę je wrzucać do koszyczka wyłożonego przed ołtarzem. Wymienianki jednorazowe będą wyczytywane od Dnia Zadusznego, czyli od czwartku 2 listopada, przed każdą Mszą św., natomiast wymienianki roczne będą czytane
przez cały rok przed niedzielną Msza świętą od drugiej połowy listopada. Na karteczkach proszę zaznaczyć gdzie mają być wyczytywane. Za Wymienianki jednorazowe opłata jest dobrowolna, a za roczne- 40 zł. za jednego zmarłego. Zachęcam do modlitwy za zmarłych. Sprawimy im prezent i radość.
5. Caritas Archidiecezjalny wraz z siostrami Albertynkami, Elżbietankami, Franciszkankami Rodziny Maryi oraz Urszulankami prowadzi w Poznaniu 4 jadłodajnie, które codziennie wydają blisko 1000 posiłków dla potrzebujących. Zbliża się zima, która jest najtrudniejszym okresem dla bezdomnych i ubogich. Chcieliby, żeby każdy mógł zjeść chociaż jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Dlatego zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zorganizowaniu w parafii zbiórki ziemiopłodów (np. ziemniaki, buraki, cebula, marchew, ogórki, kapusta, dynie itp.) dla biednych i potrzebujących. W naszej parafii zgodził się pan Zbigniew Mantaj z Młynkowa, żeby do niego zwozić wszystkie warzywa i owoce, które siostry będą wykorzystywać przez zimę do przygotowania
ciepłych posiłków. Dary będziemy zbierać do 20 października po czym zostaną odebrane przez Caritas Archidiecezjalny.
Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa, byłem głodny, a daliście Mie jeść…Za wszystkie okazane dobro składam serdeczne Bóg zapłać.
6. W minionym tygodniu policzone zostały ofiary składane we wrześniu na PFG. Składamy za nie wielkie Bóg Zapłać. Dziękuję również przedstawicielom wsi za ich policzenie.
7. Biuro parafialne czynne w środę od 16:17, a w czwartek biuro cmentarne od 16-17ej.
8. Zmarła śp. Barbara Surma z Boruszyna, l. 67. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu…