OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023r.

1. Rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do odmawiania różańca świętego. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa różańcowe w każdym kościele naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 w Młynkowie i Tarnówku,
a w Boruszynie po mszy świętej, a jeśli mszy nie będzie to o godz. 18:00.
2. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca. Spowiedź św. w Młynkowie we wtorek, w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17:15. w czasie spowiedzi będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiony różaniec.
3. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii świętej zapraszam w niedzielę na 12:00 na Msze świętą do Boruszyna. W czasie mszy świętej dzieci będą miały poświęcone różańce.
4. W tym tygodniu rozpoczynamy rezerwacje mszy świętej na nowy rok kalendarzowy. Będą się one odbywały po mszy świętej: we wtorek w Młynkowie, czwartek w Tarnówku, a w środę w Boruszynie w Domu św. Józefa. W tych miejscowościach będą
zapisywane msze, które będą odbywały się w tych kościołach.
5. W następną sobotę- I miesiąca, o godz. 10:00-ej odbędzie się Masza święta w Boruszynie, a po niej spotkanie w salce dla Wspólnoty Żywego Różańca z racji święta Matki Bożej Różańcowej. Wszystkich członków i sympatyków zapraszamy.
6. Intencja dla Żywego Różańca na październik: „W intencji rozpoczynającego się synodu”. Zachęcam też do zapisywania się do Wspólnoty Różańcowej.
7. W ubiegłą sobotę nasi ministranci wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w Gali, podczas której odebrali Puchar za zwycięstwo w Archidiecezjalnych rozgrywkach w piłce nożnej w kategorii „ministrant”. Jeszcze raz chłopcom i ich rodzicom gratulujemy i zapraszamy wszystkich chłopców do zaszczytnej służby przy ołtarzu w naszych
kościołach.
8. Biuro parafialne czynne w środę od 16:00-17:00.
9. Proszę dzierżawców o uiszczenie zapłaty za dzierżawioną od Kościoła ziemie.
10. Podziękowanie:
– panom, którzy porządkowali teren na cmentarzu w Boruszynie
– panu, który udostępnił nam koparkę na prace na naszym cmentarzu w Boruszynie
– dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali podczas rekolekcji z ojcem Witko