XII Niedziela Zwykła- 25 czerwca 2023r.

1. Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy świętej.
2. W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Eucharystia w Młynkowie o godz. 10:00., w Tarnówku o godz. 16:30, a w Boruszynie o godz. 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. W sobotę w Tarnówku swoje spotkanie ma Wspólnota Różańcowa. O godz. 10:00 różaniec. Intencja różańcowa na lipiec: „O szczęśliwe żniwa, żeby nikomu nie brakowało chleba”
4. Biuro parafialne czynne tylko w środę od 16:00-17:00.
5. Polecam do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na lipiec oraz „Mały Przewodnik” dla dzieci.
6. Zapowiedzi:
a) Łukasz Piotrowski z naszej parafii z Anną Pocentek z parafii w Kiszewo (zap. 2)
b) Wojciech Władysiak z Anną Byra – oboje z naszej parafii (zap. 1)
Jeśli ktoś ma poważne zastrzeżenia, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.
7. Ogłoszenie specjalne:
a) Jutro w poniedziałek o godz. 6:00 wyjeżdżamy z ministrantami z naszej parafii na Ogólnopolski Turniej Ministrantów w piłce nożnej do Gniezna. Tam rozpoczynamy o 8:00 Mszą św. w Katedrze pod przewodnictwem Prymasa Polski.
Proszę o zabranie alb przez ministrantów. Chciałbym równocześnie podziękować panu Januszowi Urbanowi za zasponsorowanie strojów piłkarskich z nadrukiem Parafia Boruszyn. Bardzo Dziękujemy.
b) Organizowana jest Dekanalna pielgrzymka do Smolic- Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przed koronacją, która będzie we wrześniu. Pielgrzymka odbędzie się w pierwszą sobotę sierpnia. Można się zapisywać u mnie. (imię,
nazwisko, data urodzenia i nr telefonu) wraz z zaliczką 30 zł (koszt 60 zł).
c) Dzisiaj odbędzie się Festyn Charytatywny dla chorego chłopca Łukasza na boisku w Tarnówku o godz. 14:00. Wszystkich nas rodzice, sołectwo i OSP Tarnówko zapraszają.