OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                     X Niedziela Zwykła- 11 czerwca 2023 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała:
– w poniedziałek i w środę procesja po mszy św. w Boruszynie, wtorek w Młynkowie, a na zakończenie w czwartek w Tarnówku do 4 ołtarzy. Na końcu liturgii odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków z pierwocin ziół, zbóż i kwiatów. Wszędzie liturgie
zaczynamy o godz. 18:00.
2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu. Po mszy świętej- procesja do Figury Serca Pana Jezusa w Boruszynie. Do środy proszę, aby dzieci przyniosły obrazek z podpisem wykonanych 9 – pierwszych
piątków miesiąca.
3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w albach na Msze św. i procesje każdego dnia tzw. oktawy, aż do Uroczystości Serca Pana Jezusa
4. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w środę popołudniu od godz. 16:00 –17:00.
5. W tym tygodniu kończymy akcje „pieluszka dla maluszka”; oraz „opatrunek na ratunek”’. Kto by jeszcze chciał coś przynieść to proszę to zrobić do czwartku. Wszystkim dobroczyńcom w imieniu misjonarzy i osób obdarowanych bardzo serdecznie dziękuję.
6. W sobotę jest dzień Skupienia dla ministrantów w Lubaszu. Program i bliższe informacje są wywieszone na plakatach. Zachęcam do udziału.
7. Bardzo proszę o uszanowanie miejsca świętego jakim jest nasza świątynia przez odpowiedni strój podczas Mszy św. w świątyni i na cmentarzu.
8. Katechezy dla przygotowujących się do ślubu, czyli tzw. „kurs przedmałżeński” odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2023r., (sob./niedz.) w godz. 9.00 – 14.00w parafii p.w. Św. Marii Magdaleny, w Czarnkowie, ul. Kościelna 1. Bliższe informacje są umieszone w gablocie parafialnej.