Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

VII- Niedziela wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie- 21 maja 2023r.

1. Dziś w naszej parafii dzień I Komunii świętej. W tygodniu zapraszam dzieci i wszystkich chętnych na Biały Tydzień. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 18ej. a we wtorek i czwartek na godz. 17stą. Natomiast za tydzień zapraszam do Boruszyna na godz. 12:00 dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii świętej.
2. Nabożeństwa majowe zostaną odprawione w tygodniu po mszy świętej w Boruszynie, a w niedzielę o godz.18ej. przy Grocie Matki Bożej. W Młynkowie o 18ej. przy Figurze Matki Bożej (oprócz wtorku po mszy świętej w kościele), a Tarnówku o 17:30 w kościele (jedynie w czwartek po mszy świętej). Zachęcam do modlitwy.
3. Jeszcze raz bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom dzieci I Komunijnych za złożenie Daru ołtarza do naszych kościołów w postaci 4 burs z wyposażeniem. Bóg zapłać.
4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu zaangażowali się w rożne prace w naszej parafii, szczególnie na naszym cmentarzu w Boruszynie przy kościele. Dziękuję też panu, który wypożyczył rusztowanie i panom, którzy je rozłożyli w kościele w Tarnówku. Dzięki temu mamy założone, wyremontowane i odrestaurowane 4 witraże w kościele w Tarnówku przez firmę z Poznania.
5. Biuro parafialne czynne jest w środę i piątek od 16:00-16.45.
6. Zapowiedzi:
Szymon Kulka z Darią Krawczyk – oboje z naszej parafii, zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa
(zap. 2), jeśli ktoś ma poważne zastrzeżenia, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa to w sumieniu jest zobowiązany poinformować miejscowego ks. proboszcza
7. Zmarł śp. Marcin Myszka z Tarnówka, lat 35. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu…
Ogłoszenia specjalne:
a) Trwa akcja “Pieluszka dla Maluszka”. Zbieramy pieluchy i pieluchomajtki. Zostawiać je można w naszych kościołach w wyznaczonych miejscach. Pieluchy zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki oraz potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcamy do udziału.
b) W niedzielę 28 maja nasz parafialny Caritas zaprasza na słodkości do Tarnówka po mszy świętej.
Sprzedawane będą placki, których dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitacje 5- letniego Łukaszka.
c) Latem organizowana jest parafialna pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła II: Kraków, Wadowice, Wieliczka i Częstochowa w terminie 10-12.07.2023r. koszt 900 zł. Bliższe informacje na stronie parafialnej i u ks. proboszcza. Zapisy do końca maja u ks. proboszcza.
d) Misjonarze zachęcają nas do wzięcia udziału Akcji „Opatrunek na ratunek”.
Pomagamy w szpitalach misyjnych, które powstały by ratować zdrowie i życie tych najbardziej potrzebującym. Co jest potrzebne? W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy gaza są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w tej Akcji.
Wystarczy przynieść te rzeczy do zakrystii, a ksiądz proboszcz wyśle do fundacji misjonarzy.
O jakie dokładnie rzeczy chodzi? – bandaże, gazy (jałowe i niejałowe), kompresy, strzykawki, plastry opatrunkowe na rolce, rękawiczki gumowe, watę i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.