OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna- 8 maja 2023r.

1. Nabożeństwo majowe:
– w Boruszynie- dziś o godz. 18ej przy Grocie Matki Bożej, w środę w łączności z nowenną do Matki Bożej, pozostałe dni po mszy świętej, a gdy jej nie ma to przy Grocie
– w Młynkowie- we wtorek po mszy świętej w kościele, a w pozostałe dni przy figurze Matki Bożej o 18-ej.
– w Tarnówku- w czwartek po mszy świętej, a w pozostałe dni w kościele o 17:30
Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o pomoc w odprawianiu nabożeństw.
2. W najbliższą sobotę przypada 13 dzień maja- rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Bardzo serdecznie zachęcam do udziału     we mszy św. i nabożeństwie fatimskim o godz. 18:00. Przed mszą święta proszę o odmówienie różańca, a po mszy świętej będzie nabożeństwo majowe i procesja z figurką Matki Bożej. O poprowadzenie modlitw poproszę wspólnotę różańcową z Boruszyna. Zachęcam do modlitwy.
3. Również tego dnia- 13 maja- Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnówku przeżywać będzie 100- lecie swego istnienia. Z tej okazji zapraszają nas na obchody 100-lecia powstania oraz Gminnych Obchodów Dnia Strażaka. Najpierw Msza święta w kościele o 14ej,
(wezmą udział Paulina Galińska – śpiew i Maciej Galiński – organy), a po niej przemarsz w asyście Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie pod remizę OSP w Tarnówku, przy której odbędą się dalsze uroczystości.
4. Zgodnie z tradycją naszej parafii proszę o posprzątanie terenu wokół kościoła rodziców Boruszyna z klas II, którzy w następnym roku będą przeżywać uroczystość I Komunii świętej swojego dziecka, rodziców z Tarnówka o zrobienie girlandy, a rodziców z
Młynkowa o wianki. Bóg zapłać.
5. W najbliższy piątek- 12 maja odbędzie się pierwsza próba dla kandydatów do bierzmowania po mszy świętej i nabożeństwie majowym w Boruszynie. Bardzo proszę kandydatów o przybycie.
6. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 16:00 do 17:00