OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna- Święto Miłosierdzia Bożego
16 kwietnia 2023r.

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia- uroczyste nabożeństwo z odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele       parafialnym w Boruszynie o godz. 15:00.
2. We wtorek po mszy świętej o 18:30 odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych postawieniem płotu na cmentarzu w Młynkowie, w kościele W Młynkowie.
3. W środę zapraszam na spotkanie o 19ej Parafialny Zespól Caritas na plebanie do Boruszyna.
4. W następną niedzielę- 23 kwietnia roku we wszystkich kościołach w Polsce obchodzona będzie Niedziela Biblijna pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Z tej okazji zapraszam do czytania fragmentu Pisma Świętego, w przyszłą Niedzielę o godzinie 15:00 do kościoła parafialnego w Boruszynie, służbę liturgiczną, grupy parafialne, Caritas, dzieci,
młodzież, dorosłych parafian i wszystkich chętnych. Można też przyjść i posłuchać Słowa Bożego. Warto czytać Pismo Święte, bo jak mówił św. Hieronim: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Osoby zainteresowane czytaniem proszę
o zgłoszenie się u mnie po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym – do piątku 21 kwietnia. Zachęcam Parafian do przyjścia na spotkanie z Pismem Świętym, by wspólnie zgłębić Słowo Boże w naszej wspólnocie parafialnej.
5. Nasza parafia organizuje w lipcu- 4 dniową pielgrzymkę śladami świętego Jana Pawła II Częstochowa, Kraków, Zakopane, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Więcej informacji w Biurze Parafialnym lub u ks. proboszcza
6. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od 16:00- 17:00.
7. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego”