OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu- 13 marca 2022r.

 1. Dziś dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami, a przed kościołami zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”.
 2. Od poniedziałku rozpoczną się prace związane z malowaniem naszego parafialnego kościoła w Boruszynie. Dlatego od poniedziałku do piątku nie będą odbywać się żadne nabożeństwa w naszym kościele. Proszę o zrozumienie.
 3. Trwa Wielki Post. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w Boruszynie poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  Droga Krzyżowa: w czwartek w Tarnówku o godz. 17:30; a w piątek w Młynkowie godz. 17:30. Proszę o poprowadzenie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w sobotę 19 marca, a szkolne od 21 marca i potrwają do środy 23 marca. Poprowadzi je ks. Krystian Sammler. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa.  
  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnówku w środę o godz. 18:00
 4. Spotkanie synodalne dla osób chętnych z całej parafii odbędą się po Mszy świętej we wtorek w Młynkowie, a w czwartek w Tarnówku.
 5. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Przy tej okazji można też złożyć ofiary na potrzeby naszego Kościoła (malowanie) i sprzątanie kościoła. Natomiast ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będziemy zbierać w niedzielę Palmową. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby Kościoła i Daninę Diecezjalną.
 6. Nasz parafialny Caritas rozprowadza Paschaliki na stół wielkanocny
 7. Biuro parafialne ze względu na malowanie kościoła czynne w środę i piątek od 16:00 do 17:00 i dodatkowo w piątek od godz. 10:00-11.00
 8. Zmarła śp. Halina Koźma, pochodziła z Tarnówka, ostatnio mieszkała w Poznaniu, lat. 93. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu….