Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa – 28 marca 2021r.

1. Apel- o przestrzeganie reżimu sanitarnego- dezynfekcja, odległość, maseczka, liczba osób na liturgii. Bardzo proszę o przestrzeganie zasad i zdrowy rozsądek. Zachęcam do przebywania na mszy świętej na świeżym powietrzu, wokół kościoła.
  2. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale, dzisiaj o godz. 15.00, a w Wielki Piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową o godz. 15:00.
  3. Od Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne:
    – Wielki Czwartek – Liturgię Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19:00, a po niej adoracja
    do godz. 21:00.
    – Wielki Piątek – Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19:00, Adoracja do 22:00.
    obowiązuje post ścisły.
    – Wielką Sobotę- Liturgia Paschalna w Boruszynie o godz. 19:00, (przynosimy świece) a
    Adoracja od 9:00 do 19:00 i w Niedzielę Zmartwychwstania od godz. 5:00. Plan Adoracji:
    9.00 -10.00 – Służba liturgiczna
    10.00 -11.00 – Boruszyn
    11.00 – 12.00 – Dzieci, szczególnie dzieci komunijne z rodzicami
    12.00 – 13.00 – Młodzież, szczególnie kandydaci do bierzmowania
    13.00 – 14.00 – Wspólnota Żywego Różańca Młynkowo
    14.00 – 15.00 – Wspólnota Żywego Różańca Tarnówko
    15.00 – 16.00 – Wspólnota Żywego Różańca Boruszyn
    16.00 – 17.00 – Caritas
    17.00 – 18.00 – Kręgi Biblijne
    18.00 – 19.00 – Indywidualna Adoracja
    Święconka w Wielką Sobotę przed kościołami: Młynkowo godz.10.00; Tarnówko godz.10.30,
    Boruszyn godz.11.00 Przy okazji święconki można złożyć ofiarę na remonty naszych cmentarzy.
  4. Msza święta Rezurekcyjna- W Młynkowie w Wielką Sobotę o godz.21:00 (świece), a w Boruszynie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6:00; pozostałe msze jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny – msze święte wg porządku niedzielnego.
  5. Dziękuję Drogim Parafianom za wszelkie dary na stół proboszczowski.
  6. Spowiedź wielkopostna przed świętami jeszcze w Czarnkowie w poniedziałek i w wtorek. W naszej parafii okazja do spowiedzi w Wielki Wtorek po mszy św. w Młynkowie, w Wielka Środę półgodziny przed mszą świętą i Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej.
  7. W tym tygodniu biuro parafialne jest nieczynne.
  8. Ministrantów i szafarzy zapraszam na zbiórkę przed Triduum Paschalnym, do kościoła w Boruszynie, w środę po nowennie.
  9. Dziękuję za złożone koperty na Daninę Diecezjalną oraz PFG. Dzisiaj przed kościołami, zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na remont i utrzymanie naszych cmentarzy.
  10. Zapowiedzi II: Mirosław Kabat i Dominika Cegielska z naszej parafii zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
  11. Zmarł śp. Czesław Nowak z Młynkowa, lat 79, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.12:00 w Młynkowie. Dobry Jezu….
  12. KOMUNIKAT PARAFIALNEGO CARITAS
    Tym razem Nasza Parafia bierze udział w "Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościową. W programie tym mogą wziąć udział osoby, rodziny spełniające kryteria dochodowe: 1542 zł na osobę samotną i 1162 zł na członka rodziny. Wnioski do wypełnienia można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Połajewie oraz w Boruszynie u p. Danuty Słabolepszej oraz p. Sylwii Miklejewskiej; w Młynkowie u p. Magdaleny Kopaniarz, w Tarnówku u p. Elżbiety Begier

INTENCJE MSZALNE – 21-28 marca 2021r.

NIEDZIELA PALMOWA – 28 marca

MŁYNKOWO 9.00 – Z okazji 18 urodzin Fabiana z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błog. dla Fabiana, jego rodziców, rodzeństwa i rodziców chrzestnych

TARNÓWKO 10.30 – śp. Annę Surma, Leokadię, Jana Frieske; Tadeusza, Walentego, Janinę Grabickich, Annę Miklejewską

BORUSZYN 12.00 – śp. Arkadiusza Koźmę- int. od rodziny Chojnackich