III Niedziela Zwykła- 24 stycznia 2021r.

1. W piątek zakończyły się spotkania kolędowe w naszej parafii. Dziękuję tym Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę do kościoła, jak i tym którzy łączyli się duchowo poprzez słuchanie naszego radia. Dziękuję za wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy i złożone ofiary kolędowe. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.
  2. Jutro w Połajewie, XXI Międzynarodowe Spotkania Kolędników- Dudziarzy. W naszej parafii wystąpią jutro przed Mszą świętą w Młynkowie i Tarnówku.
  3. Przeżywamy dzień solidarności z narodem chorwackim, który nawiedziło trzęsienie ziemi. Życie straciło wiele osób, wiele osób zostało rannych i straciło dorobek swojego życia i dach nad głową. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary pieniężne na ten cel.
  4. Ogłoszenie parafialnego Caritasu: W następną sobotę i niedzielę dnia 30 i 31 stycznia po mszach świętych w naszej parafii odbędzie się zbiórka na pomoc poszkodowanej rodzinie, która ucierpiała w pożarze w Boruszynie.
  5. Wraz z Sanepidem przypominamy i prosimy o bezwzględne przestrzeganie przepisów epidemicznych: uczestników nabożeństw obowiązuje bezpieczny dystans i maseczki zakrywające usta i nos. Przy wejściu dezynfekujemy ręce. Obowiązuje nadal ograniczenie ilości osób na Mszy świętej. Na drzwiach naszych kościołów są one wypisane. Msze św. można wysłuchać w naszym radio z kościoła w Boruszynie.
  6. „Akcja Nakrętka”- Przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie oraz w Tarnówku stanęło piękne czerwone serce stanowiące pojemnik, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. „ Odkręcając, zbierając i pomagając” – to wspólny szczytny cel niesienia pomocy w leczeniu i rehabilitacji dzieci. Zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa w tej wspólnej inicjatywie zbiórki nakrętek. Niech będą dowodem, że
    można pomóc drugiemu człowiekowi.
  7. W imieniu organizatorów zapraszam dzieci z rodzicami w ostatnią niedzielę stycznia (31 stycznia) – na wspólne spotkanie przy żłóbku. Prosimy, aby też przyszły dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy śpiewali i grali kolędy, które były umieszczane na parafialnym fb., a także osoby, które wykonały korony – dar dla Pana Jezusa.  Spotkanie przy żłóbku odbędzie się w Młynkowie o godzinie 14.00, w Tarnówku o godzinie 15.00 a w
    Boruszynie o godzinie 16.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam
  8. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po wieczornej Mszy świętej.
  9. Zmarli: śp. Jerzy Łabój z Podlesia, śp. Mariusz Andrzejewski z Młynkowa – pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz śp. Rafał Disterheft z Młynkowa- pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 11:00. Dobry Jezu….

24 – 31 stycznia 2021

Niedziela 24 stycznia

MŁYNKOWO 9.00 – śp. Irenę Grot – int. od wnuczki Karoliny z rodziną
TARNÓWKO 10.30 – śp. Grażynę Kempińską w 8 rocz. śm., zmarłych z rodziny Henke i Bielejewskich
BORUSZYN 12.00 – śp. Mariannę Pilarek- int. od wnuka Marcina oraz za zmarłych z rodziny Piotrowskich i Pilarków

Poniedziałek 25 stycznia

14. śp. Jerzego Łabój – int. od rodziny Dreger
15. śp. Rafała Disterheft – int. od siostry Honoraty z rodziną

Sobota 30 stycznia

Boruszyn 18.00 – Z okazji 18 urodzin Patrycji z podziękowaniem za otrzymane łaski i dary w jej chorobie, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i rodziców chrzestnych

Niedziela 31 stycznia

MŁYNKOWO 9.00 – śp. Irenę Grot- int. od wnuczki Katarzyny z rodziną
TARNÓWKO 10.30 – śp. Kazimierę Wassel w 8 rocz. śm.
BORUSZYN 12.00 – Msza św.dziękczynna za dar życia Anieli i Walentego Krenz, w setną rocznicę ich ślubu, z prośbą o błogosławieństwo dla całej ich rodziny