III Niedziela Zwykła- 24 stycznia 2021r.

III Niedziela Zwykła- 24 stycznia 2021r.

 1. W piątek zakończyły się spotkania kolędowe w naszej parafii. Dziękuję tym Parafianom, którzy przybyli na wspólną modlitwę do kościoła, jak i tym którzy łączyli się duchowo poprzez słuchanie naszego radia. Dziękuję za wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy i złożone ofiary kolędowe. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.
 2. Jutro w Połajewie, XXI Międzynarodowe Spotkania Kolędników- Dudziarzy. W naszej parafii wystąpią jutro przed Mszą świętą w Młynkowie i Tarnówku.
 3. Przeżywamy dzień solidarności z narodem chorwackim, który nawiedziło trzęsienie ziemi. Życie straciło wiele osób, wiele osób zostało rannych i straciło dorobek swojego życia i dach nad głową. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary pieniężne na ten cel.
 4. Ogłoszenie parafialnego Caritasu: W następną sobotę i niedzielę dnia 30 i 31 stycznia po mszach świętych w naszej parafii odbędzie się zbiórka na pomoc poszkodowanej rodzinie, która ucierpiała w pożarze w Boruszynie.
 5. Wraz z Sanepidem przypominamy i prosimy o bezwzględne przestrzeganie przepisów epidemicznych: uczestników nabożeństw obowiązuje bezpieczny dystans i maseczki zakrywające usta i nos. Przy wejściu dezynfekujemy ręce. Obowiązuje nadal ograniczenie ilości osób na Mszy świętej. Na drzwiach naszych kościołów są one wypisane. Msze św. można wysłuchać w naszym radio z kościoła w Boruszynie.
 6. „Akcja Nakrętka”- Przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie oraz w Tarnówku stanęło piękne czerwone serce stanowiące pojemnik, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. „ Odkręcając, zbierając i pomagając” – to wspólny szczytny cel niesienia pomocy w leczeniu i rehabilitacji dzieci. Zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa w tej wspólnej inicjatywie zbiórki nakrętek. Niech będą dowodem, że
  można pomóc drugiemu człowiekowi.
 7. W imieniu organizatorów zapraszam dzieci z rodzicami w ostatnią niedzielę stycznia (31 stycznia) – na wspólne spotkanie przy żłóbku. Prosimy, aby też przyszły dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy śpiewali i grali kolędy, które były umieszczane na parafialnym fb., a także osoby, które wykonały korony – dar dla Pana Jezusa.  Spotkanie przy żłóbku odbędzie się w Młynkowie o godzinie 14.00, w Tarnówku o godzinie 15.00 a w
  Boruszynie o godzinie 16.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam
 8. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po wieczornej Mszy świętej.
 9. Zmarli: śp. Jerzy Łabój z Podlesia, śp. Mariusz Andrzejewski z Młynkowa – pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz śp. Rafał Disterheft z Młynkowa- pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 11:00. Dobry Jezu….