Działania Caritas na rzecz pomocy Ukrainie

Działania Caritas na rzecz pomocy Ukrainie

 #Solidarni z Ukrainą
Caritas w naszej parafii włączył się w akcję pomocy dla Ukrainy. W Środę Popielcową, tj. 2 marca po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka finansowa, która zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, jak i pomoc bezpośrednio na Ukrainie.
W  Środę Popielcową 2 marca przeprowadzimy również zbiórkę asortymentu na ośrodki, w których będą przyjmowani ukraińscy uchodźcy.
Zbieramy również tylko nowe, następujące rzeczy:

  • koce
  • pościele
  • kołdry
  • poduszki
  • ręczniki
  • termosy/kubki termiczne
  • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.)
  • żywność: gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp., produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron

W naszej parafii ww. przedmioty można przynieść w  do naszych kościołów. Caritas naszej parafii przekaże je do najbliższych  punktów kontaktowych Caritas (parafie: pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Kościanie, Błogosławionej Jolanty w Kostrzynie, MB Pocieszenia i św. Stanisława Bp w Szamotułach, Miłosierdzia Bożego Obornikach, Najświętszego Serca Jezusa w Środzie Wielkopolskiej, NSJ w Śremie, Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu, św. Jana XXIII w Komornikach, Sanktuarium Maryjnego Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu).Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących.
Królowej Pokoju zawierzamy losy Ukrainy i Polski. Wasz proboszcz