OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                            XXIII Niedziela Zwykła- 10 września 2023r.

1. W środę Dzień Fatimski. Zapraszam na msze świętą na 18:00, a po niej na nabożeństwo fatimskie. Poproszę o poprowadzenie modlitw i poniesienie figury czcicieli Matki Bożej z Młynkowa.
2. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego- odpust w Biezdrowie (Bliższe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie). W naszej parafii po Mszy świętej w Tarnówku nastąpi poświęcenie nowego przydrożnego krzyża w drodze na Obrzycko. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do Jego powstania.
3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbiórka na  KUL , WT w Poznaniu i Szkoły Katolickie.
4. Biuro parafialne czynne w środę, a w czwartek biuro cmentarne od 16:00 do 17ej.
5. Przypomnienie o rekolekcjach z o. Józefem Witko. Odbędą się w dniach od 22-24 września. Zapisy do następnej niedzieli- 17 września.
6. Zmarł śp. Tomasz Mazur z Młynkowa. Miał 47 lat. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.
Dobry Jezu….
7. Podziękowanie:

a) W ubiegłą niedzielę odbyła się Pierwsza Parafiada w Młynkowie. Była ona wyjątkowym wydarzeniem w parafii, a to za sprawą niezwykłego zaangażowania i wsparcia całej wspólnoty parafialnej. Chciałbym gorąco podziękować organizatorom: Kołu Gospodyń,
Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynkowie oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację parafiady i oddali ogrom swojego czasu i serca, aby sprawić, aby była niezapomniana. Chciałbym także szczególnie podziękować Sołtysom wsi z Młynkowa, Tarnówka i z Boruszyna, Przedstawicielom Rady Parafialnej, Ekonomicznej, Kołu Gospodyń w Tarnówku, Caritas parafialnemu, Zespołowi Kwant, Pani pielęgniarce, naszemu kronikarzowi parafialnemu, fotografowi, utalentowanym młodym artystom, pasjonatom, rodzinom i osobom za wspaniałe dekoracje, za fotobudkę na zdjęcia, przygotowane stoiska dla dzieci z niespodziankami i gastronomiczne: z kwiatkami, z nagrodami za cegiełkę, z pamiątkami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziękuję wszystkim sponsorom, firmom, sponsorom anonimowym  oraz darczyńcom- rodzinom z parafii i z innych miejscowości, a także
sponsorom, którzy tutaj mieszkali w Młynkowie i z radością włączyli się w naszą akcję parafialną. Dziękuję również parafianom, którzy z odwagą i poświęceniem poszukiwali sponsorów. Drodzy  Parafianie, Goście i Wam bardzo dziękujemy bo bez Waszego przybycia, wsparcia i aktywnego udziału nasza parafiada nie miałaby takiego sukcesu.
Dzięki Waszej wielkoduszności i hojności udało nam się spędzić nie tylko wspaniałe chwile wspólnego świętowania, ale także znaczny zysk w kwocie 11.600 zł, który posłuży do wsparcia dalszej budowy naszego kościoła w Młynkowie. Niech Dobry Bóg obdarzy Was swoimi łaskami za poświęcony trud podczas przygotowań i przebiegu, za Waszą hojność i serce.
Za wszystkich darczyńców, sponsorów modlimy się w każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą również zapraszam.
We wtorek o godz. 18:30 na sali wiejskiej w Młynkowie odbędzie się spotkanie  dla wszystkich organizatorów i wszystkie osoby, rodziny, które przygotowały parafiadę. Serdecznie zapraszam.
b) Podziękowanie składam wszystkim pielgrzymom uczestniczącym w parafialnej pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, a także dziękuje KGW z Młynkowa za przygotowany posiłek dla naszej grupy jak i pielgrzymów z Połajewa, Ludom i Ryczywołu. Bóg zapłać!