XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021r.

XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021r.

  1. Dziś przeżywamy w Kościele niedzielę misyjną. modlimy się za misje i misjonarzy.
  2. Różaniec w naszej parafii we wszystkich kościołach odmawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W środę i sobotę w Boruszynie o godz. 17:30, a w niedzielę przed mszą święta. Dziękuję tym osobom, którzy przychodzą i modlą się na różańcu w naszych kościołach.  
  3. Można składać wymienianki- modlitwy za naszych zmarłych: jednorazowe będą wyczytywane od Dnia Zadusznego natomiast wymienianki roczne będą czytane przez cały rok przed niedzielną Msza świętą od drugiej połowy listopada. Na karteczkach proszę zaznaczyć gdzie mają być wyczytywane. Zachęcam do modlitwy za zmarłych.  
  4. Rozpoczynamy przygotowania dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Zainteresowanych kandydatów oraz ich rodziców, zapraszam na spotkanie w środę po mszy nowennowej.
  5. Chorych odwiedzimy w tym tygodniu w piątek od godz. 8:00. Ze względu na panującą pandemię proszę ich zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu wyjątkowo tylko w piątek po mszy świętej. Dodatkowo  czynne jest biuro cmentarne związane ze sprawami grobów na naszych cmentarzach. Czynne w piątek od godz. 16:00- 17:00.
  7. Zwracam uwagę, że zabawy Haloween, korowody przebierańców żebrzących za słodyczami, mają rodowód pogański, są obce tradycji chrześcijańskiej, która do śmierci podchodzi z powagą jako do bramy wiodącej na spotkanie z Bogiem i wzywa do modlitwy za zmarłych. Wiara w Zmartwychwstanie i Życie wieczne to podstawowa prawda naszej wiary, która nie może stać się przedmiotem zabawy i kpin.
  8. Wszystkie dzieci, młodzież oraz wszystkich chętnych proszę, aby na następną niedzielę przebrały się za swojego ulubionego świętego i przybyli na msze święta na godz. 12:00 do kościoła w Boruszynie.
  9. Zmarła śp. Cecylia Krzyśko z Młynkowa oraz śp. Teresa Disterheft z Młynkowa- pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Dobry Jezu….