XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021r.

  1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Wspominamy dziś naszego wielkiego rodaka Ojca świętego św.  Jana Pawła II, a równocześnie stawiamy mu „żywy pomnik”- w postaci zbiórki kościelnej przeznaczonej na finansowanie programu stypendialnego „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonego dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii we wszystkich kościołach odmawiamy różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W środę i sobotę  w Boruszynie o godz. 17:30, a w niedzielę przed mszą święta. Zachęcam do odmawiania tej pięknej modlitwy. Po różańcu msza święta.  
  3. Od piątku przyjmuje intencje na nowy rok kalendarzowy- od godz. 9:00- 11:00, i po wieczornej mszy świętej.
  4. W środę przypada dzień Fatimski. Zapraszam na różaniec, msze i procesje fatimską. Tym razem poproszę o poprowadzenie modlitw- wspólnotę z Tarnówka.
  5. Można już składać wymienianki- modlitwy za naszych zmarłych. Karteczki można zabierać spod chóru lub wypisać na swoich kartkach. Proszę je wrzucać do koszyczka wyłożonego przed ołtarzem. Wymienianki jednorazowe będą wyczytywane od Dnia Zadusznego, czyli od wtorku 2 listopada, 30 minut przed każdą Mszą św., natomiast wymienianki roczne będą czytane przez cały rok przed niedzielną Msza świętą od drugiej połowy listopada. Na karteczkach proszę zaznaczyć gdzie mają być wyczytywane. Za Wymienianki jednorazowe opłata jest dobrowolna, a za roczne- 40 zł. za jednego zmarłego. Zachęcam do modlitwy za zmarłych. 
  6. W minionym tygodniu policzone zostały ofiary składane we wrześniu na PFG. Bardzo za nie dziękuję. Jak również przedstawicielom wsi za ich policzenie.  
  7. Biuro parafialne czynne w środę po nowennie i w piątek po mszy świętej. Dodatkowo otwarte jest na czas października i listopada biuro cmentarne związane ze sprawami grobów na naszych cmentarzach. Czynne w piątek od godz. 16:00- 17:00.
  8. Zmarł śp. Hieronim Dymek z Boruszyna, lat 67, pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…