XXVII Niedziela Zwykła- 3 października 2021r.

XXVII Niedziela Zwykła- 3 października 2021r.

 1. Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do odmawiania różańca świętego. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa różańcowe w każdym kościele naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00., w środę i sobotę w Boruszynie o 17:30, w a w niedzielę różaniec odmawiamy przed mszą świętą. Po różańcu msza święta.
 2. Intencja dla Żywego Różańca na październik: „Za wszystkich chorych i cierpiących, służbę zdrowia i opiekujących się chorymi oraz o ustnie koronawirusa”. Zachęcam też do zapisywania się do tej pięknej wspólnoty modlitewnej.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Papieską. Msza święta, na którą zachęcam szczególnie młodzież naszej parafii odbędzie się w Młynkowie o godz. 9:00. Tego dnia przed kościołami będziemy zbierać ofiary na fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również wszystkim, którzy przynoszą pożywienie na stół proboszczowski. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi. Bóg zapłać.
 4. 7 października 2021 roku w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. W tym dniu  odmówimy po Mszy świętej litanię do św. Józefa w intencji Kościoła w Polsce, zgody i jedności w naszej Ojczyźnie oraz o dar nowych powołań do służby Bożej. Zachęcam tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła w Tarnówku do duchowej jedności i osobistego oddania się pod opiekę św. Józefa.
 5. W kinie „Światowid” w Czarnkowie jest wyświetlany bardzo ciekawy film pt: „Fatima” warto na ten pojechać. Polecam.
 6. Chłopców zachęcam, aby zostali ministrantami, wystarczy przed Msza świętą zgłosić się do zakrystii. Za tydzień wybieramy się na turniej ministrancki w piłce nożnej do Lubasza.  
 7. Spotkania dla naszego parafialnego chórku odbywają się w sobotę o godz. 14:00 w naszej Józefówce.  Zapraszam dzieci i młodzież oraz chętne osoby lubiące śpiewać na te spotkania.
 8. Biuro parafialne czynne w środę po nowennie i w piątek po mszy świętej. Dodatkowo otwieramy na czas października i listopada biuro cmentarne związane ze sprawami grobów na naszych cmentarzach. Czynne będzie w piątek od godz. 16:00- 17:00.
 9. W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz własnym pragnę serdecznie podziękować Księdzu Proboszczowi, za życzliwość z jaką zostało przyjęte nasze Stowarzyszenie we Wspólnocie Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie, oraz za możliwość przedstawienia sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę i przeprowadzenia kiermaszu „SOS dla Ziemi Świętej”. Pragnę poinformować, że całkowity dochód z przeprowadzonego kiermaszu w dn.25-26.09.2021 r. wyniósł 3 090,00 zł. W tym ze sprzedaży 2 776,00 zł,
  a z ofiar 314,00 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na finansowanie projektów wspierających obecność chrześcijan w Ziemi Świętej. Serdecznie proszę o podziękowanie,
  w naszym imieniu, wiernym za zakup produktów i złożone ofiary. Ufam, że w przyszłości możemy liczyć na otwarcie Księdza Proboszcza i parafian dla Kościoła najbardziej potrzebującego. Z chrześcijańskim pozdrowieniem-  s. Karolina Mordaka OP
 10.  Chętne osoby do zakupy działki po starej kaplicy w Młynkowie proszę o kontakt ze mną.
 11. Proszę dzierżawców o uiszczenie zapłaty za dzierżawioną od Kościoła ziemie.