XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

  1. W najbliższy wtorek odbędzie się pierwszy dzień kanonicznej wizytacji w naszej parafii. Drugi dzień wizytacji będzie miał miejsce w niedzielę 19 września. Przeprowadzi ją ks. bp. Grzegorz Balcerek (plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń). Na zakończenie pierwszego dnia wizytacji ks. bp udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 18:00 w Boruszynie. Ostatnia próba dla kandydatów odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00. Natomiast po niej o godz. 19:00 będzie jeszcze okazja do spowiedzi świętej.
  2. Od najbliższej środy rozpoczyna się odpust w Lubaszu. Nasza parafia udaje się na pielgrzymkę wdzięczności za dar nawiedzenia naszej parafii Matki Bożej w jej jasnogórskim wizerunku. Msza święta dla naszej parafii będzie w sobotę o godz. 19:30 w Lubaszu. Zachęcam, aby szczególnie na tą msze świętą się udać. Piesza pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 13:00. Wyjście z kościoła w Boruszynie. Wszystkie osoby chętne by pieszo pójść proszę o kontakt ze mną do środy w celu ubezpieczenia grupy. Powrót we własnym zakresie. (plan odpustu jest wywieszony w gablocie)
  3. W przyszłą sobotę i niedziele gościć będziemy Stowarzyszenie Misji Afrykańskich do której należał śp. ks. Bolesław Szmania. Stowarzyszenie Misji Afrykańskich obchodzi 15 września tego roku jubileusz 90-lecia otwarcia swego pierwszego domu i seminarium misyjnego w Polsce w Nininie w parafii pw. Św. Mikołaja w Ryczywole. Pierwszym polskim kapłanem misjonarzem wykształconym w Seminarium w Nininie był właśnie ks. Bolesław Szmania SMA, proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja w Boruszynie w latach 1965-1984. W związku z tym, w ramach obchodów tego jubileuszu w przyszłą niedzielę, tj. 12 września, przybędą do Was dwaj misjonarze ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, aby opowiadać Wam podczas wszystkich Mszy Świętych o ich Zgromadzeniu oraz o ich pracy na misjach w Afryce, gdzie posługiwał również przez 8 lat ks. Bolesław Szmania SMA w latach 1940-1948. Po każdej Mszy Świętej będzie można odwiedzić mały sklepik misyjny z artykułami afrykańskimi oraz wesprzeć misjonarzy dobrowolnymi ofiarami do puszek.
  4. W zakrystii można zakupić czasopisma religijne w tym: „Mały przewodnik dla dzieci” o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcam do zakupywania i czytania.
  5. Ogłaszam, że kto by chciał kupić działkę ze starą kaplicą w Młynkowie- proszę, aby zwrócił się do mnie. Samą transkacje przeprowadzi Kuria Metropolitalna w Poznaniu.
  6. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Afgańczyków. Za wszystkie składane ofiary składam serdeczne podziękowanie- Bóg zapłać.
  7. Zmarł śp. Mirosław Krugiełka z Tarnówka, lat 52. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry
    Jezu…