XXII Niedziela Zwykła- 29 sierpnia 2021 r.

XXII Niedziela Zwykła- 29 sierpnia 2021 r.

 1. Pragnę wszystkim podziękować za przygotowanie i przeprowadzenie czasu nawiedzenia Matki Bożej w kopii cudownego obrazu w naszej parafii. Dziękuję również wszystkim dobroczyńcom, którzy w minionym tygodniu przynosili różnego rodzaju pożywienie na stół proboszczowski. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.
 2. Czas peregrynacji trwa w naszym dekanacie. Dziś przybywa obraz do parafii w Ryczywole, w poniedziałek do Połajewa, we wtorek do Czarnkowa – par. JChNK, a w środę do Czarnkowa par. św. Marii Magdaleny. W czwartek kończy się czas peregrynacji w Czarnkowie. Obraz powędruję do Sierakowa. Po tym wydarzeniu można pozdejmować nasze przystrojenia na powitanie Matki Bożej.
 3. W środa 1 września mija 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wspomnijmy w modlitwie wszystkich walczących o wolność, poległych i zmarłych w wyniku II Wojny Światowej. Dziękować też będziemy za dar pokoju, prosząc o pokój w naszych sercach, małżeństwach, rodzinach, wioskach, parafii, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Wszystkich serdecznie zapraszam do modlitwy. Msza święta w Boruszynie o godz. 16:00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja z okazją do spowiedzi we wtorek w Młynkowie o godz. 15:30, czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17.30.
 5. Chorych odwiedzę z Panem Jezusem w piątek o godz. 8:00. Można ich zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w piątek po mszy świętej.
 7. Zbliża się czas wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Odbędzie się ona 7 i 19 września. Przybędzie do nas ks. bp. Grzegorz Balcerek. Plan wizytacji podam w następną niedziele.
 8. Podczas wizytacji odbędzie się bierzmowanie naszej młodzieży we wtorek 7 września o godz. 18:00. Próba dla kandydatów odbędzie się już w najbliższą sobotę i następny poniedziałek po mszach świętych. W sobotę prosimy by przybyli również świadkowie. Bardzo proszę o obecność kandydatów na tych spotkaniach. Są one obowiązkowe.
 9. Piesza pielgrzymka do Lubasza odbędzie się 11 września. Wszystkich chętnych proszę o zapisy u mnie.
 10. Kto ma taka potrzebę to może wpisać się do pamiątkowej księgi Nawiedzenia. W tym tygodniu księga będzie wyłożona przez tydzień w Młynkowie, a potem w Tarnówku i Boruszynie.
 11. Można się jeszcze zapisać na płytę z nawiedzenia obrazu Matki Bożej. Cena 40 zł lub 25 zł. w zależności od wybranej firmy.
 12. Komunikat Parafialnego Caritas: We wtorek 31 sierpnia od godz. 15-16, w Sali wiejskiej w Boruszynie będą wydawane Dary Żywnościowe. Zapraszamy osoby, którym te dary przysługują.
 13. Zmarł śp. Krzysztof Wahl z Tarnówka, lat 64. Pogrzeb odbył się w sobotę w Boruszynie. Dobry Jezu…
 14. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami.