X Niedziela Zwykła- 6 czerwca 2021 r.

X Niedziela Zwykła- 6 czerwca 2021 r.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała.
  – w poniedziałek i w środę procesja po mszy św. w Boruszynie,
  – wtorek w Młynkowie,
  – a na zakończenie w czwartek w Tarnówku do 4 ołtarzy.
  Wszędzie liturgie zaczynamy o godz. 18:00.
 2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu. Po mszy świętej- procesja do Figury Serca Pana Jezusa w Boruszynie. Do środy proszę, aby dzieci przyniosły obrazek z podpisem wykonanych 9 – pierwszych piątków miesiąca.
 3. Bardzo proszę o udekorowanie trasy, domów i radosne, pełne wiary, całymi rodzinami, uczestnictwo Drogich Parafian w tych wydarzeniach. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach służyły w jakikolwiek sposób podczas procesji, o podjęcie także tym razem służby na rzecz całej naszej Wspólnoty podczas tzw. oktawy oraz    w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w albach na Msze św. i procesje każdego dnia tzw. oktawy, aż do Uroczystości Serca Pana Jezusa
 5. W przyszłą niedzielę- 13 –stego nabożeństwo Fatimskie w Boruszynie o godz. 18:00,  a po nim procesja. Tym razem poproszę wspólnotę żywego różańca i mieszkańców Młynkowa o poprowadzenie modlitwy różańcowej i obstawienie procesji.
 6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w środę po wieczornej Eucharystii
 7. Proszę kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o odebranie w zakrystii po mszy świętej opinii do księdza lub katechety uczącego Was religię. Wypełnione opinie proszę dostarczyć na adoracje, która odbędzie się 18 czerwca, w piątek/ o szczegółach powiem za tydzień.
 8. Intencja różańcowa na czerwiec: o nawrócenie grzeszników
 9. Do środy można zgłaszać chorych do których przyjedzie kapłan z Panem Jezusem w najbliższy piątek od godz. 8:00
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołami do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 11. Bardzo Dziękuje za wszelkie składane ofiary, a szczególnie na PFG. Niech Dobry Bóg wszystkim dobroczyńcom wynagrodzi. Dziękuję też przedstawicielom wszystkich wsi za policzenie złożonych ofiar.