X Niedziela Zwykła- 6 czerwca 2021 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała.
    – w poniedziałek i w środę procesja po mszy św. w Boruszynie,
    – wtorek w Młynkowie,
    – a na zakończenie w czwartek w Tarnówku do 4 ołtarzy.
    Wszędzie liturgie zaczynamy o godz. 18:00.
  2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu. Po mszy świętej- procesja do Figury Serca Pana Jezusa w Boruszynie. Do środy proszę, aby dzieci przyniosły obrazek z podpisem wykonanych 9 – pierwszych piątków miesiąca.
  3. Bardzo proszę o udekorowanie trasy, domów i radosne, pełne wiary, całymi rodzinami, uczestnictwo Drogich Parafian w tych wydarzeniach. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach służyły w jakikolwiek sposób podczas procesji, o podjęcie także tym razem służby na rzecz całej naszej Wspólnoty podczas tzw. oktawy oraz    w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w albach na Msze św. i procesje każdego dnia tzw. oktawy, aż do Uroczystości Serca Pana Jezusa
  5. W przyszłą niedzielę- 13 –stego nabożeństwo Fatimskie w Boruszynie o godz. 18:00,  a po nim procesja. Tym razem poproszę wspólnotę żywego różańca i mieszkańców Młynkowa o poprowadzenie modlitwy różańcowej i obstawienie procesji.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w środę po wieczornej Eucharystii
  7. Proszę kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o odebranie w zakrystii po mszy świętej opinii do księdza lub katechety uczącego Was religię. Wypełnione opinie proszę dostarczyć na adoracje, która odbędzie się 18 czerwca, w piątek/ o szczegółach powiem za tydzień.
  8. Intencja różańcowa na czerwiec: o nawrócenie grzeszników
  9. Do środy można zgłaszać chorych do których przyjedzie kapłan z Panem Jezusem w najbliższy piątek od godz. 8:00
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołami do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  11. Bardzo Dziękuje za wszelkie składane ofiary, a szczególnie na PFG. Niech Dobry Bóg wszystkim dobroczyńcom wynagrodzi. Dziękuję też przedstawicielom wszystkich wsi za policzenie złożonych ofiar.

INTENCJE MSZALNE 6 – 13 czerwca 2021r.

X Niedziela Zwykła 6 czerwca

BORUSZYN  9.00–  śp. Bronisława Mantaj- int. od syna Jarosława z rodziną

TARNÓWKO 10.30– śp. Annę, Halinę, Salomę, Andrzeja Surma; Leokadię, Jana, Frieska; Ludwikę Salomońską, Annę Miklejewską- int. od córki Beaty z dziećmi

MŁYNKOWO  12.00– śp. Arkadiusza, Czesławę, Antoniego Koźmów