V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r.

 1. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
  -Droga Krzyżowa we wtorek w Młynkowie, w czwartek w Tarnówku, a w piątek w
  Boruszynie o godz. 17:30
  – Ostatnie Gorzkie Żale za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 w Boruszynie.
 2. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w Młynkowie o godz. 10:00; w Tarnówku o godz. 16:00, a w Boruszynie o godz. 18:00. Przed mszą święta proszę o modlitwę różańcową w intencji dzieci nienarodzonych, a szczególnie zagrożonych zabiciem. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca. Przed kościołami będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Obrony Życia.
 3. Zachęcam do skorzystania ze sakramentu pokuty. Spowiadam przed każdą mszą świętą.
 4. Chorych chcących przyjąć sakramenty święte można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Objazd chorych odbędzie się w najbliższy piątek 26 marca od godz. 8:00.
 5. Biuro parafialne czynne w środę i piątek po wieczornej Eucharystii. W Wielkim Tygodniu biuro będzie nieczynne.
 6. Został odnowiony krzyż misyjny w Boruszynie. Wykonawcom i panom, którzy pomogli, krzyż postawić bardzo dziękuję.
 7. Trwa wielkopostna zbiórka Daniny Diecezjalnej. Ofiarę złożyło 25% parafian. Ofiarodawcom bardzo dziękuję. Pozostałych bardzo o to proszę.
 8. Za tydzień przed kościołami, tradycyjna już zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego, będziemy też za jednym razem zbierać ofiarę na utrzymanie naszych cmentarzy. Za wszystkie ofiary, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej, składam serdeczne Bóg zapłać!
 9. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, liturgię w każdym kościele rozpoczniemy procesją z palmami. W Boruszynie proszę o zgromadzenie się o godz. 12.00. przy odnowionym krzyżu, stamtąd ze śpiewem i z palmami przejdziemy na Mszę św. do kościoła.
 10. Komunikat naszego Caritasu:
  W przyszłą niedzielę przed każdą mszą, będą rozprowadzane palemki za dobrowolną
  ofiarą.
 11. Zmarł śp. Andrzej Czarnecki z Tarnówka, lat 59, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.
  Dobry Jezu…