UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 kwietnia 2022 r.
Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.        

 1. Na Radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego- Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem- składam serdeczne życzenia Czcigodnym Parafianom i przybyłym Gościom. Niech Jezus otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu. Wyśpiewujmy wspólnie radosne Alleluja!
 2. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie kościołów na święta i liturgię w poszczególne dni Triduum Paschalnego. Dziękuję także za życzenia i dary złożone na stół proboszczowski.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Eucharystie wg porządku niedzielnego. W tym dniu przed kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, WT w Poznaniu i szkoły katolickie naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg Zapłać!
 4. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocny nie ma postu.
 5. W przyszłą sobotę odbędzie się I spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych  
   o 10:00 ej w Młynkowie.
 6. W przyszłą niedzielę – zwaną Białą- obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tego święta odmawiając codziennie o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego naprzemiennie- dziś w Młynkowie, w poniedziałek w Tarnówku, we wtorek w Młynkowie…  itd. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem po każdej mszy świętej na Caritas Archidiecezjalną.
  Na zakończenie nowenny w przyszłą niedzielę,  po Koronce- zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się przy kościele w Młynkowie. Bardzo proszę o przybycie dzieci komunijnych i młodzieży do bierzmowania oraz ich rodziców. Wystąpią aktorzy z Lubasza z udziałem naszego parafianina…
 7. Zapraszamy Biuro parafialne czynne w środę i piątek od 16:00-17:00.
 8. Zmarł śp. Stanisław Myszka z Boruszyna, lat 83. Dobry Jezu….