UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 kwietnia 2021 r.

Kochani Parafianie, drodzy Goście!

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.

Trudna rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć, modlić się i pracować, ogranicza nasze spotkania nawet w kościele. Niech więc czas przeżywania Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym.
Niech Światło wielkanocnego poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza nas zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. Alleluja! Niech ten czas pomoże nam odkryć co naprawdę jest ważne i ponadczasowe. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas miłością i wiarą. Dla Niego
bowiem nie ma nic niemożliwego. Alleluja! Szczęść Boże!

  1. Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie kościołów na święta i liturgię w poszczególne dni Triduum Paschalnego. Dziękuję także za życzenia i dary na stół proboszczowski.
  2. W przyszłą niedzielę – zwaną białą- obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia popołudniu o godz. 15:00 odmówimy uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Eucharystie wg porządku niedzielnego. W tym dniu przed kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i WT w Poznaniu i szkoły katolickie naszej archidiecezji. W ubiegłą niedzielę na kwiaty do Grobu Pańskiego i remonty naszych cmentarzy zebraliśmy 854 zł. Za wszystkie ofiary, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg Zapłać!
  4. W najbliższy Piątek Wielkanocny nie ma postu.

 

INTENCJE MSZALNE – 4- 11 kwietnia 2021

Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia

MŁYNKOWO 9.00 – śp. Bronisława Mataj- int. od żony Urszuli
TARNÓWKO 10.30 – Z podziękowaniem za dar życia i o Boże błogosławieństwo w 1 rocz. urodzin Ksawerego
BORUSZYN 12.00 – śp. Stefana, Władysławę Wahl, zm. z rodziny Wahlów i Urbanów i o zdrowie dla Krzysztofa
BORUSZYN 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wtorek 6 Kwietnia

Młynkowo 18:00 – śp. Rafała Distrheft- int. od rodziny Marzeny, Rafała i Krzysztofa Zawierucha

Środa 7 kwietnia

BORUSZYN 18.00 – Nowennowa
1. śp. Wincentego z okazji imienin i setnej rocznicy urodzin, zmarłych z rodziny Begier i Budaj
2. śp. Jana Piotr – int. od rodziny Ciesiółka
3. śp. Helenę Siodła- int. od Barbary Rychlewskiej z synem
4. śp. Mieczysława Urbana- int. od szwagra Tomasza z żoną
5. śp. Jadwigę Więckowską – int. od rodziny Szefer
6. śp. Annę Grabicką- int. od rodzin Grześ, Bednarek i Majewskich
7. śp. Przemysława Prokopiuka – int. od cioci kuzynki Moniki z rodziną i od wuja Rysia
8. śp. Jerzego Januchowskiego- int. od wnuka Macieja z rodziną
9. śp. Czesława Nowak- int. od żony Heleny

Czwartek 8 kwietnia

TARNÓWKO 18.00- śp. Andrzeja Czarneckiego – int. od Eugenii i Romana Begier z rodziną

Piątek 9 kwietnia

BORUSZYN 18.00- W 2 rocz. śm. Kazimierza Drzastwy, żony Rozalii oraz rodziny
Drzastów; Sabiny, Zygmunta, Waldemara, Bogdana Dymków; Andrzeja
Golon; Eweliny, Piotra Stanisława Płachtów; Heleny, Zygmunta Siodła

Sobota 10 kwietnia

BORUSZYN 15.00 – Msza święta chrzcielna
BORUSZYN 18.00 – śp. Marię w rocz. śm. Edmunda, Jana, Katarzynę Kęsy; Irenę, Zygmunta, Damiana Połczyńskich; Halinę, Jerzego Łabój; Anielę, Stefana Dolatowskich, Zofię Zawada, Zbigniewa Górnego i zmarłych dziadków z
rodziny Kęsy, Połczyńskich, Krenców, Markowskich

II Niedziela Wielkanocna – 11 kwietnia Święto Bożego Miłosierdzia

MŁYNKOWO 9.00 – śp. Zygmunta, Zofię, Eugeniusza Frieske; Edwarda, Walerię Pieszyńskich; Kaziemierza Górskiego, Jana Szymczyk i zmarłych z rodziny

TARNÓWKO 10.30 – śp. Leona, Ludwika, Helenę, Andrzeja, Mieczysławę, Eugeniusza, Juliannę, Edmunda, Annę, Stanisława Figlarz; Helenę, Wincentego Begier; Wiktora Gawrycha i zmarłych z rodziny

BORUSZYN 12.00 – Dziękując Panu Bogu za przeżyte 58 lat w małżeństwie, prosząc o dalszą opiekę Bożą i Matki Najświętszej dla nas, naszych dzieci i wnuków i prawnuków. Prosząc dla nas wszystkich o Dary Ducha Świętego

BORUSZYN 15.00 – KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Biuro parafialne czynne środę i piątek po mszy świętej