UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 kwietnia 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 kwietnia 2021 r.

Kochani Parafianie, drodzy Goście!

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.

Trudna rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć, modlić się i pracować, ogranicza nasze spotkania nawet w kościele. Niech więc czas przeżywania Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym.
Niech Światło wielkanocnego poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza nas zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. Alleluja! Niech ten czas pomoże nam odkryć co naprawdę jest ważne i ponadczasowe. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas miłością i wiarą. Dla Niego
bowiem nie ma nic niemożliwego. Alleluja! Szczęść Boże!

  1. Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie kościołów na święta i liturgię w poszczególne dni Triduum Paschalnego. Dziękuję także za życzenia i dary na stół proboszczowski.
  2. W przyszłą niedzielę – zwaną białą- obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia popołudniu o godz. 15:00 odmówimy uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Eucharystie wg porządku niedzielnego. W tym dniu przed kościołami zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i WT w Poznaniu i szkoły katolickie naszej archidiecezji. W ubiegłą niedzielę na kwiaty do Grobu Pańskiego i remonty naszych cmentarzy zebraliśmy 854 zł. Za wszystkie ofiary, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg Zapłać!
  4. W najbliższy Piątek Wielkanocny nie ma postu.