UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21 listopada 2021r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21 listopada 2021r.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent- czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i na przyjście naszego Pana.
  2. Za tydzień odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Suma odpustowa w niedziele o godz. 12:00- odprawi ją o. Łukasz- franciszkanin, który już w piątek o godz. 18:00 wygłosi naukę rekolekcyjną, w sobotę w Młynkowie o 10:00; w Tarnówku o 16:00, a w Boruszynie o 18:00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Bardzo proszę o zaangażowanie się wszystkich Drogich Parafian w uroczystość odpustową, procesję: orkiestrę, Straż Pożarną, sztandary, feretrony, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki – z wszystkich wiosek. Zachęcam do udziału.
  3. W najbliższy wtorek odbędzie spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19:00 na plebani w Boruszynie, a czwartek również o 19:00 dla naszego Caritasu.
  4. Bardzo dziękuję wszystkim za składane ofiary na utrzymanie naszych kościołów, za wszelkie pożywienie na stół proboszczowski, za wszelką pomoc i za wszystkie dowody życzliwości. Bardzo dziękuję.
  5. Biuro parafialne czynne w środę i piątek pół godziny po mszy świętej.
  6. Zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa- dziś przed kościołem zbiórka na migrantów.
  7. Zmarł śp. Antoni Mantaj z Boruszyna, lat 83; pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
  8. Komunikat dla małżonków.

Drodzy Małżonkowie
Fundacja TOTA TUA działając wspólnie z Archidiecezjalnym Duszpasterstwem Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach pt. RODZINA 33, których celem jest odnowienie lub pogłębienie duchowości małżonków i rodzin.
Przeżywając Rok Rodziny i wpatrując się w postać Świętego Józefa chcemy odbudowywać i umacniać więź małżonków z Bogiem oraz między sobą; ukazywać parafię jako „drugą rodzinę” i formować się do służby w Kościele; pogłębić świadomość roli rodziny w kształtowaniu powołań do życia kapłańskiego i zakonnego; oraz ożywić ruchy, wspólnoty, a także inicjatywy, których charyzmatem jest troska o małżeństwo i rodzinę. Rekolekcje można odbyć indywidualnie, nie wychodząc z domu, albo we wspólnocie gromadząc się np. w świątyni. Sposób przeżycia rekolekcji i ich codzienna treść podawana będzie na stronie internetowej: www.rodzina33.pl lub na kanale YouTube: Tota Tua TV, od 21 listopada do 23 grudnia. Są one zaadresowane do małżonków, ale także zostały przygotowane materiały dla dzieci, tak aby ten czas był przeżywany przez wszystkich członków Rodziny. Rekolekcje zostaną zainaugurowane Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30. (Eucharystia będzie transmitowana http://www.sanktuariumlubasz.pl/index.php/z-zycia-parafii/transmisja)

Uroczyste zakończenie połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie mieć miejsce 26 grudnia o godz. 15.00 w Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Msza Święta na zakończenie będą również transmitowana przez Internet.
Zapraszamy do udziału w tych Eucharystiach a wszystkich włączających się w przeżywanie 33 dni rekolekcji wspierajmy modlitwą.