Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 2021

21 listopada 2021r. była Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. W ciągu 12 miesięcy pozwolił nam Bóg przeżyć wszystko, co dokonało się w historii zbawienia, co dotyczyło naszego życia, losu, przyszłości. Wraz z Chrystusem przeżywaliśmy czas Chrystusowego oczekiwania: Adwent, Chrystusowe narodzenie się z miłości do ludzi, Jego Mękę i Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie i Zesłanie Ducha Świętego. Wraz z Maryją, naszą Matką szliśmy przez cały rok – przez dni świąteczne i codzienność – ku dzisiejszej uroczystości. Dzisiaj chcemy powiedzieć, że naszym Królem jest Jezus Chrystus. Było wiele okazji, aby Go spotkać, poznać i pokochać. Dziś możemy powiedzieć Chrystusowi: Kocham Cię, Wierzę w Ciebie i Ufam Tobie.