Święto Chrztu Pana Jezusa – 10 stycznia 2021 r.

Święto Chrztu Pana Jezusa – 10 stycznia 2021 r.

 1. Trwa kolęda. Skończyliśmy kolędowanie w Tarnówku- (bardzo dziękuję tym osobom które przyszły), w tym tygodniu kolęda będzie w Młynkowie i w Boruszynie. Rozpoczynamy
  Mszą święta o godz. 17:00, a po niej śpiew kolęd.
  – w poniedziałek (11 stycznia)- Młynkowo ( 61-100)
  – wtorek (12 stycznia) – Młynkowo (101-140)
  – czwartek (13 stycznia) – Młynkowo (140 – do końca)
  – piątek (14 stycznia) – Boruszyn (1-40)
  – sobota (15 stycznia) – Boruszyn (41-80) – godz. 16:00
  Tradycyjnie podczas kolędy można złożyć dobrowolną ofiarę kolędową z podpisaną kopertą ofiarodawcy. Ofiary będą przeznaczone na spłatę długów naszej parafii. Zachęcam też te osoby, które z różnych powodów nie były na kolędzie, a Kochają Pana Boga, Kościół i chcą żeby przetrwał ten trudny czas pandemii, aby złożyły ofiarę kolędową przesyłając ją na konto parafialne lub wrzucając w kopercie na składkę, jak będą w kościele.
 2. Bardzo dziękuję za wspólne świętowanie z nami Uroczystości Trzech Króli. Jak wiemy, Orszak Trzech Króli nie odbył się w parafii ze względu na poszanowanie zasad reżimu sanitarnego i obowiązującego prawa. Ideą tegorocznego wydarzenia było dołączenie do przyjaciół Orszaku Trzech Króli i po wspólnej Eucharystii poprzez radio, łącza internetowe byliśmy razem, choć żyjemy w czasach pandemii. Dołączyliśmy i świętowaliśmy. Drodzy Parafianie – bardzo Wam dziękuję. Zachęcam nadal do wspólnego śpiewu kolęd i przysyłaniu
  do nas swoich nagrań.
 3. Przypominam, abyśmy wzorem Mędrców ze Wschodu pokłonili się Narodzonemu Zbawicielowi i złożyli swój dar – zrobioną przez rodzinę koronę. Korony można składać Jezusowi do końca stycznia do swojego kościoła.
 4. Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca: „O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, parafii w naszych rodzinach i w naszych sercach”.
 5. Audycja „Poniedziałek przy mikrofonie” o godz. 10-tej.
 6. Potrzebna jest szafa na rzeczy liturgiczne przywiezione z Niemiec. Jeśli Ktoś może sprezentować parafii to proszę o kontakt ze mną.
 7. Zmarł śp. Bronisław Mantaj z Młynkowa, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu…