„Stabat Mater”

Serdecznie zapraszamy Parafian z rodzinami i Gości do Tarnówka.
„STABAT MATER” Giovanni Baptisty Pergolesiego to dzieło muzyczne o wyjątkowej sile przekazu . Dla nas – jako muzyków – możliwość wykonania tej kompozycji jest najpełniejszą, najbliższą nam formą modlitwy do której pragniemy zaprosić tutejszą wspólnotę parafialną. Dzieło trwa około 35 minut, stąd możliwe jest jego wykonanie w postaci samodzielnego koncertu (tak realizowałyśmy go m.in. podczas poznańskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej ) czy w połączeniu z nabożeństwem Drogi Krzyżowej , Gorzkich Żali czy też z liturgią Mszy św. W taki sposób dzieło zostało przez nas wykonane np. podczas Mszy św. transmitowanej z Kościoła OO Jezuitów w Poznaniu przez Radio EMAUS czy też w miejsce kazania pasyjnego w I niedzielę Wielkiego Postu (kościoły parafialne w Wałczu i Kruszewie).Proponowanemu przez nas wykonaniu, towarzyszą tłumaczenia sekwencji Stabat Mater wyświetlane na ekranie w prezbiterium świątyni w połączeniu z obrazami o tematyce pasyjnej. Dzięki temu uwaga słuchaczy skupia się wyłącznie na treściach religijnych oraz osobistej modlitwie i medytacji, nie zaś osobach wykonawców, śpiewających w takim przypadku z chóru.
Wykonawcy:
Maria Jaskulska Chrenowicz – sopran