Spotkanie synodalne w parafii

Spotkanie synodalne w parafii

W Kościele trwa synod, który Papież Franciszek w ubiegłym roku otworzył w Rzymie. Hasłem są słowa: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Zadaniem obecnego Synodu jest słuchanie siebie nawzajem, aby lepiej usłyszeć głos Ducha Świętego. Rozpoczynając drogę synodalną jesteśmy wezwani do poświęcania czasu na spotkanie z Panem i promowaniu spotkań między sobą. Czasu, aby uczynić przestrzeń dla modlitwy, dla adoracji, czasu na to, co Duch chce powiedzieć Kościołowi. By dać się poruszyć pytaniami sióstr i braci, by pomagać sobie nawzajem, aby ubogacała nas różnorodność charyzmatów, powołań i posług. Więcej informacji na temat synodu zostanie przekazane w gazetce parafialnej. Zapraszamy już dzisiaj osoby, które chcą się zaangażować w prace synodalne na spotkanie we wtorek do Młynkowa i w czwartek do Tarnówka po Mszy Świętej o godz. 18.00.Zapraszamy do modlitwy w intencji synodu i zaangażowania się w prace synodalne.