Parafialna Droga Krzyżowa

Parafialna Droga Krzyżowa

Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Boruszyna
W piątkowy wieczór, tj. 8 kwietnia 2022r. przechodziliśmy czternaście stacji, żeby uczyć się naśladować Jezusa Chrystusa, Boga i Człowieka. Nieśliśmy i wpatrywaliśmy się w krzyż, my ludzie XXI wieku. Pragnęliśmy uczyć się miłości idącej od krzyża w czasie Tej Drogi Krzyżowej z Jezusem i pragnęliśmy zaczerpnąć nowych sił do przeżywania życia. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział, za pomoc przy organizacji oraz świadectwo wiary. Dziękujemy OSP z Boruszyna o zabezpieczenie drogi oraz wszystkim osobom niosącym krzyż. Krzyż nieśli: Straż Pożarna z Boruszyna, Ministranci i Chórek, Matki Różańcowe z Młynkowa, Matki Różańcowe z Tarnówka, Matki Różańcowe z Boruszyna, rodzice wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi, Caritas Parafialny, Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Przedstawiciele Rady Ekonomicznej, Ojcowie Żywego Różańca – Bractwo Serca Pana Jezusa Przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, kandydaci do Bierzmowania (dziewczęta), kandydaci do Bierzmowania (chłopcy), rodzice młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Dziękujemy przedstawicielom grup za przeczytanie rozważań podczas swojej stacji oraz paniom za pomoc w oprawie muzycznej. Był to dla nas czas zadumy i wzruszenia .
Ksiądz proboszcz z Radą Duszpasterską