Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie

W sobotę i w niedzielę/ 25-26 IX 2021r./ na Mszy Świętej będziemy gościć w naszej parafii przedstawicielkę ruchu Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie – panią Kingę Waliszewską. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi
w Potrzebie to inicjatywa, która zrzesza ludzi zatroskanych o wyznawców Jezusa Chrystusa na Bliskim Wschodzie. Od 2006 r. prowadzi kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej”. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. Od lat trwa konflikt między palestyńskimi muzułmanami
a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar. Konsekwencje tego konfliktu dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia. Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich. Kampania „S.O.S. dla Ziemi Świętej” polega na sprzedaży produktów wykonanych z drzewa oliwnego, tym samym dając możliwość pracy dla chrześcijan. Ratujmy chrześcijan z Betlejem modlitwą w intencji prześladowanych chrześcijan. Patronem tej modlitwy Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uczyniło bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Ten polski ksiądz i męczennik, tak ważny dla naszej ojczyzny, pomaga pamiętać nam, o tych wszystkich chrześcijanach, którzy z powodu wiary w Chrystusa doświadczają przemocy.