Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Przygotowania Paschalnego

29 marca 2020r.

 1. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną w Polsce przypominam:
 • PROSZĘ ABY NIE PRZYCHODZIĆ NA LITURGIĘ DO KOŚCIOŁA
 • EUCHARYSTIA W NIEDZIELĘ WE WSPÓLNOCIE DO 5 OSÓB PLUS OSOBY POSŁUGUJĄCE.
 • ILOŚĆ NIEDZIELNYCH EUCHARYSTII BEZ ZMIAN, WSZYSTKIE JEDNAK W BORUSZYNIE.

/PROSIMY ABY POZOSTAĆ W DOMU I ŁĄCZYĆ SIĘ Z NAMI PRZEZ RADIO I FB/

EUCHARYSTIE RECYTOWANE Z KRÓTKĄ HOMILIĄ:

– BORUSZYN             SOBOTA              GODZ. 18.30.     /90,2 FM oraz FB/

– BORUSZYN             NIEDZIELA          GODZ.  9.00.      /90,2 FM oraz FB/

– BORUSZYN             NIEDZIELA          GODZ. 10.30.     /90,2 FM oraz FB/ – ostatni raz DO ODWOŁANIA

– BORUSZYN             NIEDZIELA          GODZ. 12.00.     /90,2 FM oraz FB/

 • ODWOŁUJĘ NABOŻEŃSTWA PASYJNE: GORZKIE ŻALE i DROGĘ KRZYŻOWĄ. nabożeństwo Drogi Krzyżowej, bez udziału parafian, będzie transmitowane w każdy piątek wielkiego postu o godz. 17.00.
 • KOŚCIOŁY W NASZEJ PARAFII OTWARTE CODZIENNIE OD GODZ. 9.00. DO 18.00. ZAPRASZAMY DO INDYWIDUALNEJ I RODZINNEJ MODLITWY PODCZAS SPACERU.
 • CODZIENNIE RÓŻANIEC O GODZ. 20.30. Z KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO, /90,2 FM oraz FB//W KOŚCIELE BĘDZIE TYLKO KSIĄDZ/
 • OFIARY NA UTRZYMANIE PARAFII można ZŁOŻYĆ DO SKARBONY UMIESZCZONEJ ZA KRATĄ, W KRUCHCIE KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO W BORUSZYNIE, POPRZEZ PŁATNOŚĆ ELEKTRONICZNĄ ZA POMOCĄ TERMINALA LUB PRZELEW NA PARAFIALNE KONTO.
 • WYDAWANIE DOKUMENTÓW W biurze parafialnym tylko po umówieniu się telefonicznie
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do spowiedzi i Komunii św. będzie okazja przystąpić po ustaniu pandemii. Zachęcam do praktykowania Żalu Doskonałego za grzechy i Komunii Św. Duchowej. Pamiętajcie, proszę, że zawsze jednak jestem do Waszej dyspozycji w posłudze sakramentów i rozmowie. W sobotę Eucharystia transmitowana z Boruszyna o godz. 10.00.
 1. Jak co roku, w Wielkim Poście, pragniemy włączyć się w akcje Caritas. Ponieważ nie ma możliwości zorganizowania ich w dotychczasowy sposób, w kościołach, dzięki uprzejmości właścicieli wszystkich sześciu sklepów spożywczych na terenie naszej parafii, można zakupić w nich PASCHALIK na stół wielkanocny w cenie od 7 zł /wyższa ofiara wspomoże działania parafialnej Caritas/ oraz włączyć się w akcję CHARYTATYWNA TYTKA, dokonując zakupu i wkładając do papierowej tytki w sklepie trwałe produkty spożywcze i chemiczne. Akcja w sklepach trwa jeszcze tylko tydzień, do Niedzieli Palmowej. Za otwarte serca bardzo dziękujemy!
 2. Przed kościołem rozdajemy koperty na Daninę Diecezjalną, bezpłatny biuletyn o Komunii Św. na rękę oraz modlitewnik na kwiecień „5 minut z Bogiem”. Nasz „Przewodnik Katolicki”, na czas pandemii, zawiesił druk kolejnych numerów. Nowe numery można zakupić w wersji elektronicznej wchodząc na stronę przewodnik-katolicki.pl . Jest także wersja do wydrukowania dla osób starszych.
 3. Audycja „Poniedziałek przy mikrofonie” 90,2 FM o godz. 18.00. Aktualne tematy i ciekawa rozmowa.
 4. Dziękujemy za wszystkie dary na stół a także jedzenie dla naszych parafialnych osiołków.

                                                                                                                             Marek Jański proboszcz

TELEFON: ks. proboszcz i Biuro Parafialne 67 255 15 22

 Nr konta parafialnego 27 8951 0009 0019 5546 2000 0010

Biuro parafialne czynne w styczniu: w środę i sobotę po wieczornej Eucharystii

Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!