OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu- 3 grudnia 2023r.

1. Rozpoczynamy Adwent- czas przygotowania naszych serc do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Zachęcam do zrobienia dobrych uczynków, znalezienia więcej czasu na modlitwę, dodatkowego postu, jałmużny oraz do udziału
a ) Roraty: w Boruszynie: środy i piątki o godz. 18:00; w Młynkowie we wtorki o 18:00, a w Tarnówku w czwartki o 18:00. Zachęcam wszystkich do przychodzenia z lampionami lub świeczkami, a zwłaszcza dzieci.
b) Od dziś nasz parafialny Caritas rozprowadza świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże – ofiara 20 zł, małe – ofiara 10 zł. oraz opłatki na stół wigilijny.
c) Dziś przed kościołem można nabyć nasza parafialną gazetkę- „Echo ze wzgórza św. Andrzeja”. Zachęcam do nabywania i dziękuje osobom, które tą gazetkę parafialną tworzą.
d) Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za przygotowane wieńce adwentowe do naszych kościołów.
2. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu w Młynkowie o godz. 10:00, w Tarnówku o 16.00, a w Boruszynie o godz. 18:00 i podczas tej Mszy świętej dzieci I Komunijne będą miały poświęcone medaliki.
– W tym dniu od godz. 12-13-ej jest „Godzina Łaski”- zachęcam do przybycia do kościoła i indywidualnej modlitwy.
3. Za tydzień będziemy zbierać przed kościołem ofiarę na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie składane ofiary bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
4. W najbliższą niedzielę 10 grudnia 2023r. o godz. 15:00 w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbędzie się Dekanalne Forum Duszpasterskie, na które wszyscy jesteśmy zaproszeni.