OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX niedziela zwykła- 29 października 2023r.

 1. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w październikowych nabożeństwach różańcowych. Szczególne podziękowanie dla wszystkich przychodzących do kościołów i osób prowadzących modlitwę. Niech dobry Bóg Wam błogosławi. Na wtorkowy różaniec proszę, aby dzieci przyniosły wypełnione medaliony, które zbierały przez cały październik.
 2. W najbliższych dniach obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nawiedzać będziemy cmentarze i modlić się za zmarłych.
  Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na cmentarzach w naszej parafii w uroczystość Wszystkich Świętych tj. we środę, dnia 1 listopada 2023 roku w Młynkowie o godz. 1000 Msza święta i po niej procesja na cmentarz, i w Boruszynie o godz. 1400  Msza św. na cmentarzu i po niej procesja na cmentarzu Boruszyn – wieś.
  Wieczorem tego dnia odmówiony będzie różaniec za zmarłych o godz. 19:00 na cmentarzu w Boruszynie. Zbiórka przy figurze.
  Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
  W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarze zbierane będą ofiary przeznaczone na utrzymanie naszych cmentarzy. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Pragnę podziękować wszystkim, którzy dbają o piękno naszych cmentarzy. Bóg zapłać.
 1. W czwartek 2 listopada- Dzień Zaduszny. Eucharystie w Młynkowie o godz. 10.00, w Tarnówku o godz. 16.00, a w Boruszynie o godz. 18.00, a po niej procesja na cmentarzu wokół kościoła.
 2. Biuro Cmentarne w tym tygodniu czynne jest w czwartek o godz. 16:00-17:00.
 3. Można jeszcze składać wymienianki jednorazowe i roczne. Wymienianki jednorazowe będą wyczytywane od Dnia Zadusznego, a roczne od drugiej połowy listopada.
 4. W następną niedzielę zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej na mszę św. do Boruszyna na godz. 12:00. dzieci będą miały poświęcone książeczki do nabożeństwa.
 5. Serdecznie zapraszamy na próby chórku parafialnego ” Boże  Promyczki” do Boruszyna w piątek na godz. 19.00 w Domu Świętego Józefa.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź we wtorek w Młynkowie, czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od 17:30. W piątek odwiedzimy też chorych z naszej parafii.
 7. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty różańcowej w Tarnówku.