Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Święto Chrztu Pana Jezusa- 9 stycznia 2022r.

  1. Trwa kolęda. Skończyliśmy kolędowanie w Młynkowie- (bardzo dziękuję tym osobom które przyszły), w tym tygodniu kolęda będzie w Boruszynie. Rozpoczynamy Mszą święta o godz. 17:00. Plan jest następujący:

– w poniedziałek (10 stycznia)- Boruszyn ( nr 1-50)

– wtorek (11 stycznia) – Boruszyn (nr 51-100)

– czwartek (14 stycznia) – Boruszyn (101 – 150)

– piątek (15 stycznia) – Boruszyn (151- do końca)

Tradycyjnie podczas kolędy można złożyć dobrowolną ofiarę kolędową z podpisaną kopertą ofiarodawcy. Ofiary będą przeznaczone na malowanie kościoła w Boruszynie.  Zachęcam też te osoby, które z różnych powodów nie były na kolędzie, a kochają Pana Boga, Kościół i chcą żeby przetrwał ten trudny czas pandemii, aby złożyły ofiarę kolędową przesyłając ją na konto parafialne lub wrzucając w kopercie na składkę, jak będą w kościele.

2. Dziękujemy naszemu parafialnemu Caritasowi za przekazanie płynu do dezynfekcji i maseczek. Bóg zapłać.

3. Dziś taca mszalna przeznaczona jest na budowę kościoła w Skórzewie- jako wotum wdzięczności archidiecezji poznańskiej za Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej. W następna niedzielę będziemy zbierać przed kościołami ofiary na ogrzewanie naszych kościołów.

4. Za tydzień na mszach świętych występować będą dudziarze.

5. Zmarła śp. Teresa Budaj z Boruszyna, śp. Zofia Gawrych z Tarnówka, pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz Irena Myszka z Boruszyna, lat 74, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00 w Boruszynie, a także śp. Krystyna Genowefa Begier, lat 61, mieszkała w Młynkowie, ostatnio przebywała w Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00 w Młynkowie.  Dobry Jezu..