OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

.

XXI Niedziela Zwykła- 27 sierpnia 2023r.

1.W piątek 1 września mija 85 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wspomnijmy w modlitwie wszystkich walczących o wolność, poległych i zmarłych w wyniku II Wojny Światowej. Prosić też będziemy o dar pokoju w naszych sercach, małżeństwach, rodzinach, wioskach, parafii, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Msza święta w Boruszynie o godz. 18:00. Równocześnie tą mszą świętą rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkich serdecznie zapraszam do modlitwy zawłaszcza dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
2.Poświęcenie tornistrów dla dzieci z I klas odbędzie się w niedziele na mszy świętej o godz. 12:00 w Boruszynie.
3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja z okazją do spowiedzi we wtorek w Młynkowie, czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17:30.
4.Chorych odwiedzę z Panem Jezusem w piątek o godz. 8:00. Można ich zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
5.Parafialna piesza pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu odbędzie się w sobotę 9 września. Tego dnia o 18:00-ej w Lubaszu będzie oprawiana msza święta w intencji naszej parafii. W celu ubezpieczenia grupy proszę o zapisywanie się u ks. proboszcza.
6.Na modlitwę różańcową w najbliższą sobotę o 10ej. do kościoła zaprasza wspólnota różańcowa z Tarnówka.
7.W Młynkowie zakończyły się na cmentarzu prace związane z postawieniem nowego płotu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do Jego powstania. Bóg zapłać.
8.Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich z Boruszyna za posprzątanie Groty Matki Bożej i wejścia do kościoła w Boruszynie a także wszystkim, którzy wykonują jakiekolwiek prace na rzecz naszej parafii. Niech sam Pan Bóg wam wynagradza. Bóg zapłać.
9.Biuro parafialne będzie czynne w środę od 16-17ej.
10. Spotkanie Rady Ekonomicznej we wtorek o 19ej na plebani w Boruszynie
11. OGŁOSZENIE SPECJALNE: W imieniu własnym i organizatorów m.in. Koła Gospodyń oraz Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszamy na PARAFIADĘ z okazji zakończenia lata, która odbędzie się w Młynkowie 3 września, tj. w następną niedzielę od godz. 14:00 przy remizie w Młynkowie. Zapewne każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnie będziemy cieszyć się wspaniałymi chwilami międzypokoleniowego biesiadnego śpiewania z zespołem Kwant. Dla naszych najmłodszych parafian mamy przygotowane liczne atrakcje, gry i zabawy oraz spotkanie z sierżantem Pyrkiem. Będzie również kawiarenka oraz stoiska z różnego rodzaju drobiazgami, występy młodych artystów, możliwość obejrzenia parafialnych kronik. Pani pielęgniarka zmierzy chętnym poziom cukru oraz zbada ciśnienie. Razem możemy uczynić ten festyn niezapomnianym przeżyciem, ale jednocześnie jest to okazja do zaangażowania się w nasz wspólny cel – położenie ocieplenia w kościele w Młynkowie. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień po każdej Mszy Świętej i na parafiadzie będą rozprowadzane cegiełki na kościół w Młynkowie w kwocie 10 zł. Za każdą zakupioną cegiełkę w dowód wdzięczności jest niespodzianka – nagroda, (np. słuchawki, koce, sztućce, garnki, firanki itd), po której odbiór zapraszamy na parafiadę. Za włączenie się w naszą parafialną akcję serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

.