Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła20 sierpnia 2023r.

1. Dziś Parafialne Dziękczynienie Panu Bogu i rolnikom za zebrane plony na mszy świętej w Boruszynie o godz. 12:00. Natomiast Gminne Święto Plonów odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 sierpnia w Połajewie. Bliższe informacje podane są na plakatach w gablotach parafialnych.
2.W Święto Matki Bożej Częstochowskiej, czyli w najbliższą sobotę 26 sierpnia, Eucharystia w naszej parafii: w Młynkowie o 10:00, w Tarnówku o 16:00 i w Boruszynie o godz. 18:00. Na mszach będziemy dziękować za peregrynację obrazu Matki Bożej po naszej parafii (cały czas peregrynacja jeszcze trwa) oraz wypraszać potrzebne łaski dla wszystkich, którzy obraz Matki Bożej przyjęli i przyjmują do swoich domów.
3.We wtorek o godz. 19:00 w Sali wiejskiej w Młynkowie odbędzie się spotkanie w sprawie organizacji Parafiady, która ma się odbyć 3 września w Młynkowie. W imieniu organizatorów zapraszam Koło Gospodyń Wiejskich, Strażaków i wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się lub podzielić się swoimi pomysłami, doświadczeniami związanymi z tą ważną inicjatywą dla naszej społeczności parafialnej, której uzyskany dochód będzie przeznaczony na ocieplenie kościoła w Młynkowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
4.9 września br. odbędzie się Koronacja Wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Jeśli ktoś chciałby na to wydarzenie pojechać w ramach dekanalnej pielgrzymki – proszę o zgłoszenie się do mnie lub ks. dziekana.
5.Trwają prace remontowo-malarskie w Domu św. Józefa w Boruszynie oraz w zakrystii w Tarnówku. Bardzo dziękuję panom wykonującym te prace.
6.Biuro parafialne czynne w sobotę po Maszy świętej.
7.Zapowiedzi:

Jakub Wojciechowski z parafia p.w. Wniebowzięcia MB i św. Michała Archanioła w Wieleniu z Darią Smogur z naszej parafii (zap. 2)

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia kanoniczne, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa to w sumieniu jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.

8.Zmarli: śp. Zenon Grabicki z Młynkowa, lat 69 pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz śp. Irena Disterheft lat 87, pochodziła z Młynkowa, a mieszkała w Wieleniu- pogrzeb odbędzie się we wtorek w Młynkowie. Dobry Jezu…