OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

.

XIX Niedziela Zwykła13 sierpnia 2023r.

.

1.W dzisiejszą niedzielę- 13 sierpnia- przypada Dzień Fatimski- zapraszam na różaniec święty i procesje wokół kościoła w Boruszynie ze świecami na godz. 18:00. Tym razem poproszę mieszkańców z Boruszyna o poprowadzenie modlitwy różańcowej i poniesienie figury Matki Bożej. W czasie różańca będę jak zawsze spowiadał.
2.W najbliższy wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej mszy świętej odbędzie się święcenie wianków i ziół.
3.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę i pomoc finansową dla Słowenii, która zmaga się ze skutkami największej powodzi w jej dziejach. Pod wodą znalazło się 2/3 kraju. Ofiary będzie można złożyć w najbliższy wtorek w uroczystość Wniebowzięcia NMP przed Kościołem. O przeprowadzenie zbiórki proszę nasz parafialny Caritas.
4.Za tydzień dożynki w naszej parafii. Dziękować będziemy Panu Bogu i rolnikom za zebrane plony na mszy świętej w Boruszynie o godz. 12:00.
5.Zapowiedzi:

Jakub Wojciechowski z parafia p.w. Wniebowzięcia MB i św. Michała Archanioła w Wieleniu z Darią Smogur z naszej parafii (zap. 1)

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia kanoniczne, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa to w sumieniu jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.