OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna- 14 maja 2023r.

1. Za tydzień odbędzie się I Komunia w naszej parafii. Przystąpi do niej 22-je dzieci. Zmianie ulegną godziny mszy świętej. W Młynkowie będzie o godz. 8:00; w Tarnówku o 9:30; a w Boruszynie o godz. 11:00.
2. Spowiedź święta dla dzieci I komunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 10:00 w Boruszynie.
Obowiązkowe próby dla dzieci odbędą się we wtorek i w środę o godz. 16:00 w kościele w Boruszynie.
3. Od poniedziałku przeżywamy- Dni Krzyżowe- będziemy błagać Dobrego Boga o dobre urodzaje i za głodujących. W poniedziałek w Boruszynie o godz. 18:00; we wtorek w Młynkowie i w czwartek w Tarnówku o godz. 18:00. Po nabożeństwie majowym pójdziemy z procesją wokół naszych kościołów. Proszę przynieść pojemniki z wodą do poświęcenia swoich pól.
4. Biuro parafialne czynne tylko w piątek od godz. 16:00 do 17:00
5. Zapowiedzi:
Szymon Kulka z Darią Krawczyk – oboje z naszej parafii, zamierzają zawrzeć sakramentmałżeństwa (zap. 1), jeśli ktoś ma poważne zastrzeżenia, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa to w sumieniu jest zobowiązany poinformować miejscowego ks.
proboszcza
6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu zaangażowali się w rożne prace w naszej parafii, szczególnie na naszych cmentarzach w Boruszynie i przy plebanii. Dziękuję też panu, który z Poznania przywiózł zakupione cegły na płot cmentarza w Młynkowie.
Ogłoszenia specjalne:
a) Już 18 czerwca ulicami Poznani przejdzie kolejny Marsz dla Życia, w związku z tym organizujemy w naszej parafii akcję “Pieluszka dla Maluszka”. W terminie do połowy czerwca zbierać będziemy pieluchy oraz pieluchomajtki. Zostawiać je można w naszych kościołach w wyznaczonych miejscach. W miarę możliwości prosimy unikać pieluch w rozmiarze 3, nie zbieramy także zabawek, misiów pluszowych, artykułów spożywczych i plastycznych. Pieluchy zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki oraz potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcamy do udziału.
b) W niedzielę 28 maja nasz parafialny Caritas zaprasza na słodkości do Tarnówka po mszy świętej. Sprzedawane będą placki, których dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitacje 5-letniego Łukaszka.
c) Latem organizowana jest parafialna pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła II: Kraków, Wadowice, Wieliczka i Częstochowa w terminie 10-12.07.2023r. koszt 900 zł. Bliższe informacje na stronie parafialnej i u ks. proboszcza. Zapisy do końca maja u ks. proboszcza.