OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna- 30 kwietnia 2023r.
Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dziś światowa niedziela modlitw o nowe i święte powołania do kapłaństwa. Przed kościołami zbieramy ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Rozpoczyna się piękny miesiąc maj- miesiąc Matki Bożej. Nabożeństwo majowe:
– w Boruszynie – poniedziałek i środę o godz. 18-ej przy Grocie Matki Bożej, w pozostałe dni po mszy świętej
– w Młynkowie – we wtorek po mszy świętej w kościele, a w pozostałe dni przy figurze Matki Bożej o 18:00.
– w Tarnówku – w czwartek po mszy świętej, a w pozostałe dni w kościele o 17:30
Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o pomoc w odprawianiu nabożeństw. Serdecznie zachęcam do modlitwy.
3. W środę przepada Uroczystość NMP Królowej Polski- głównej Patronki Polski. Msze święte w intencji naszej Ojczyzny będą w naszej parafii tak, jak w każdą niedziele. W tym dniu Gminny Ośrodek Kultury zaprasza nas do amfiteatru w Parku w Połajewie
na uroczystości z tym świętem związane. Rozpoczną się od godz. 13:30. Bliższe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie parafialnej.
4. W czwartek na mszę świętą do Tarnówka zapraszamy naszych strażaków i ich rodziny z okazji ich patrona św. Floriana. Będziemy dziękować strażakom za ich służbę, a równocześnie modlić się w ich intencji.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca: Spowiedź I Piątkowa, a po niej msza z okazji I piątku ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: we wtorek w Młynkowie, w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17:30.
6. W pierwszą sobotę- 6 maja zapraszam wszystkie Róże Różańcowe na wspólną Eucharystię do Boruszyna na godz. 10:00. Przed mszą świętą proszę o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. A po mszy świętej zapraszam na kawę do Domu
świętego Józefa.
7. Intencja dla wspólnoty różańcowej na maj: za dzieci I Komunijne i ich rodziców oraz za młodzież mającą przyjąć sakrament bierzmowania o pomnożenie wiary
8. Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnówku przeżywać będzie 100- lecie swego istnienia. Z tej okazji zapraszają nas na obchody 100-lecia powstania oraz Gminnych Obchodów Dnia Strażaka w sobotę 13 maja. Najpierw Msza święta w kościele o 14ej, a po niej
defilada do Remizy Strażackiej w Tarnówku, przy której odbędą się dalsze uroczystości.
9. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem, oraz „Małego Przewodnika” o św. Jakubie Młodszym.
10. Biuro parafialne czynne w piątek od godz. 16:00 do 17:00