Niedziela Świętej Rodziny- 26 grudnia 2021r.

1. Składam serdecznie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w świąteczne ustrojenie naszych kościołów, posprzątanie ich i przygotowanie świątecznej Liturgii. Dziękuję także osobom i rodzinom, które ofiarowały choinki.
    Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim.
  1. W niedzielę odpust ku czci św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa w Młynkowie o godz.
    12.00. Sumę odpustową odprawi ks. Marcin Kaczmarek- wikariusz z parafii farnej
    w Czarnkowie.
  2. W piątek we wspomnienie liturgiczne św. Sylwestra papieża, w ostatni dzień roku
    kalendarzowego, zapraszam na Eucharystię o godz. 17.00 do kościoła w Boruszynie,
    szczególnie rodziny naszej parafii, których bliscy odeszli do Pana w 2021r. Modlitwę
    zakończymy nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym za miniony rok.
  3. W następną sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. w naszej parafii tak, jak w każdą niedzielę.
  4. Komunikat Kurii: Dnia 27 grudnia 2021 roku będziemy po raz pierwszy w historii
    obchodzili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, prosimy, aby o godzinie 16.40 przez trzy minuty biły dzwony wszystkich kościołów w Archidiecezji
    Poznańskiej.
  5. Od poniedziałku 27 grudnia 2020r. w naszej parafii rozpocznie się kolęda. W tym roku, ze względu na pandemię, kolęda będzie miała podobny charakter jak rok temu. Będę zapraszał do przyjścia do Kościoła na msze świętą- osoby i rodziny mieszkające na danej trasie kolędowej. Kolędę rozpoczniemy od Tarnówka. Zapraszam na msze świętą do kościoła w Tarnówku parafian:
  • w poniedziałek na godz. 17:00- parafian mieszkających od numeru 1-40;
  • we wtorek na godz. 17:00 parafian mieszkających od numeru 41-80
  • w środę na 17:00 parafian mieszkających od numeru 81-120
  • w czwartek na 18:00- parafian od numeru 121- do końca
    Tradycyjnie podczas kolędy można złożyć dobrowolną ofiarę kolędową z podpisaną
    kopertą ofiarodawcy. Ofiary będą przeznaczone na malowanie kościoła w Boruszynie.
  1. Biuro parafialne czynne tylko telefonicznie w środę po wieczornej Eucharystii.
  2. Bardzo Dziękuję wszystkim dobroczyńcom za dary przynoszone na świąteczny stół proboszczowski. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.
  3. Zmarli: śp. Marian Budaj z Boruszyna, lat 90- pogrzeb odbył się w wigilię i śp. Wanda Biedziak z Boruszyna, lat 89- pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00 w Boruszynie oraz śp. Elżbieta Klawenhagen z Młynkowa, lat 65. Dobry Jezu…