OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII Niedziela Zwykła- 19 lutego 2023 r.
1. W środę Popielec. Rozpoczynamy Czas Nawracania się i Poprawy – Wielki Post.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 r. życia do jego końca). Od postu ścisłego nie ma dyspensy /Środa Popielcowa i Wielki Piątek/. Eucharystia w tym dniu, z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem, w Młynkowie o godz. 10:00., w Tarnówku o godz. 16:00, a w Boruszynie o godz. 18:00.
2. Nabożeństwa pasyjne:
– Droga Krzyżowa w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie o godz. 17:30
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Boruszynie o godz. 15:00. Głosić będzie ks. Łukasz Tadeusz z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie.
– Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się od 11-15 marca 2023r. poprowadzi je o. Krzysztof Jezierski – Oblat z Katowic; natomiast we wrześniu (22-24) odbędą się w naszej parafii rekolekcje z o. Józefem Witko, jak to przed pandemią bywało. Zapisy na te rekolekcje rozpoczną się w maju. Więcej informacji podam w odpowiednim czasie przed zapisami.  
– Spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w czwartek 30 marca.
3. W najbliższą sobotę nasi najmłodsi ministranci wraz z opiekunami wyjeżdżają na archidiecezjalny Turniej piłkarski Grand Prix w Poznaniu. Wyjazd autobusem z parkingu przy szkole w Młynkowie o godz. 6:00, następnie przystanek w Boruszynie o 6:05. Turniej rozpocznie się Mszą świętą o godz. 8:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. Wszystkich parafian zapraszamy do kibicowania. Chętni kibice na wyjazd proszenie są o kontakt z ks. proboszczem lub panią Sylwią Skrzypek. Koszt darmowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Turniej odbywa się w szkole o. Pijarów na osiedlu Sobieskiego 114.  
4. W parafii pw. JCHNK w Czarnkowie odbędzie się w dniach 10-11.03.2023 (sobota, niedziela) kurs przedmałżeński. Początek każdego dnia o godz. 15:00 w domu katechetycznym.
5. W ubiegłą niedzielę nasz parafialny Caritas zbierał ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu Ziemi w Turcji i Syrii. Zebrał 2440 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, jak i wszystkim paniom z naszego Caritasu, które zbierały ofiary. 
6. Biuro parafialne  po wieczornej Eucharystii  w środę i piątek.
7. Biuro cmentarne w czwartek od 16-17ej.