OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia 2022 r.

  1. Składam serdecznie podziękowanie wszystkim zaangażowanym w świąteczne ustrojenie naszych kościołów, posprzątanie ich i przygotowanie świątecznej Liturgii. Dziękuję także osobom i rodzinom, które ofiarowały choinki. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękuję też za wszystkie otrzymane życzenia i prezenty.
  2. Msze św. w I i II Święto, jak w każdą niedzielę. W II dzień świąt zbierać będziemy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.
  3. Również w II dzień świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek w naszym kościele parafialnym w Boruszynie o godz. 15ej. Można przyjść ze swoim instrumentem i zagrać nowonarodzonemu Panu Jezusowi ulubioną kolędę.
  4. Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – święto narodowe – obchodzić będziemy we wtorek, 27 grudnia. Na prośbę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Ksiądz Arcybiskup prosi, by w godzinie wybuchu powstania, 27 grudnia, o 16.40,  rozbrzmiały dzwony ze wszystkich naszych świątyń.
  5. W sobotę wspominamy św. Sylwestra. Kończymy Rok kalendarzowy. Zapraszam na Mszę świętą dziękczynną za miniony rok wraz ze specjalnym nabożeństwem dziękczynno- przebłagalnym, modlić się będziemy za parafian oraz za tych, którzy odeszli w minionym roku z naszej wspólnoty do Pana.
  6. W następną niedzielę- Nowy Rok- w naszej parafii odpust ku czci Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa w Młynkowie o godz. 14.00. Mszę świętą celebrować będzie o. Joachim ze Wspólnoty Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF) z Bąblina.  Nie będzie mszy świętej o godz. 9:00. pozostałe msze święte bez zamian. serdecznie zapraszamy.
  7. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpocznę już w najbliższy wtorek 27 grudnia, rozpoczynając od Młynkowa. Plan kolędy: 

wtorek 27 grudnia– Młynkowo nr 1-24 (od p. Kopaniarz- p. Aldony Nowak)
środa 28 grudnia– Młynkowo   nr 25-50 (od p. Barłomieja Nowak- p. Dukat) +pałac
czwartek 29 grudnia– Młynkowo nr 51-69(od p. Mendyk- p. Kostyk)+ ośrodek zdrowia
piątek 30 grudnia– Młynkowo nr 70-91 ( od p. Łukasz Mendyk- p. Kryger)
poniedziałek 2 stycznia– Młynkowo nr 92- 108 ( p. Sotek- p. Krawczyk)
wtorek 3 stycznia– Młynkowo nr 110-135 (p. Kubiś- p. Słabolepszych)