Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

 III Niedziela Adwentu- 11 grudnia 2022r.

  1. Trwa Adwent. Zachęcam do udziału w Roratach – w Boruszynie w  środę i piątek o godz. 18:00; w Młynkowie we wtorek o godz. 18:00 i Tarnówku w  czwartek o godz. 17:30!
  2. Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Nie będą udane jeśli się nie wyspowiadamy z naszych grzechów. Dlatego zachęcam do spowiedzi adwentowej, która będzie miała miejsce w naszej parafii w najbliższy czwartek 15 grudnia: w Młynkowie od godz. 14:30-15:30, w Tarnówku od godz. 16:30-17:30, w Boruszynie od godz. 19:30-20:30.
  3.  Biuro parafialne z racji spowiedzi w dekanacie czynne tylko w środę pół godziny po mszy świętej.
  4. Zbiórka dla ministrantów: we wtorek w Młynkowie, w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie po mszy świętej.
  5. Bardzo dziękuję za składane ofiary szczególnie w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi  we Wschodzie oraz na biedne kościoły w Polsce. Dziękuję też za ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów. Niech wszystkim dobroczyńcom sam Pan Bóg wynagrodzi.
  6. Jeśli ktoś z Parafian chciałby podarować do naszych kościołów choinki na święta, proszę o kontakt: w Młynkowie do pana Zbigniewa Mataja, w Tarnówku bezpośrednio do mnie, a w Boruszynie do pana Adama Odwrota- naszego Kościelnego. Dziękuję ofiarodawcom za sprezentowane choinki.  
  7. Nasz chórek dziecięco – młodzieżowy „Boże Promyczki”, przygotował paczuszki z siankiem, które trafią na nasze stoły wigilijne. Po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w Sianko, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby chórku. Akcja „Sianko na stół wigilijny” w naszej parafii będzie miała miejsce jeszcze w przyszłą niedzielę. Dzieci i młodzież serdecznie dziękują za złożone ofiary. Bóg zapłać.
  8. Do najbliższego czwartku zbieramy sprzęt AGD dla szkoły z dziećmi niepełnosprawnymi w Poznaniu.  
  9. Zachęcam do nabywania poświęconych opłatków z informacjami o naszej parafii; „Przewodnika Katolickiego”, oraz „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci – tym razem o św. Janie; a także buteleczki z winem św. Jana Ewangelisty, które święci się w jego wspomnienie 27 grudnia.
  10. Zmarł śp. Dariusz Bielejewski z Tarnówka, lat 34, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu…