OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022r.
1. W tym roku 60-lecie kapłaństwa obchodził o. Edward Woźniak- z Trzcianki. Jako parafia chcemy o. Edwardowi podziękować za wieloletnią posługę w naszej parafii. Uroczysta msza święta będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 12.00 w Boruszynie.
2. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu      
w Młynkowie o godz. 10:00, w Tarnówku o 16.00, a w Boruszynie o godz. 18:00 
i podczas  tej Mszy świętej dzieci I Komunijne będą miały poświęcone medaliki.
– W tym dniu od godz. 12-13 kościoły w naszej parafii będą otwarte – jest to Godzina Łaski.           
 – Taca tego dnia przeznaczona jest na biedne kościoły.
3. Trwa Adwent. Roraty dla wszystkich odbywają się w tym tygodniu w Boruszynie:  w  środę i piątek o godz. 18:00; w Młynkowie we wtorek o godz. 18:00; a w Tarnówku w czwartek o godz. 16:00. Zapraszam, by przychodzić z lampionami.

4. Przed kościołami można zakupić świece Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas. Cena małej świeczki 10 zł, dużej 20 zł. Jest też ścienny dwustronny kalendarz katolicki naszego Muzeum Archidiecezjalnego cena dobrowolna.

5. Biuro parafialne czynne w środę i piątek po wieczornej mszy świętej.

6.Parafialna spowiedź święta z udziałem kapłanów z naszego dekanatu będzie miała miejsce w czwartek 15 grudnia.

7. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonychodbędzie się w dniach 10 – 11 grudnia 2022 roku(sobota – niedziela) w parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Czarnkowie w godzinach od 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje na afiszu.

8.Dzisiaj przed kościołami zbiórka na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdecznie Bóg zapłać!

9.Zmarł śp. Czesław Wujec z Boruszyna, lat. 78; pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu…

10.Ogłoszenia specjalne:

– Konkurs parafialny:
Ogłaszamy rodzinny Konkurs na „Gwiazdę kolędniczą”. Gwiazdy należy dostarczyć do 1 stycznia 2023r. w każdym kościele naszej parafii. W Święto Trzech Króli 6 stycznia wszystkie gwiazdy będą niesione przez uczestników podczas wspólnego  kolędowania w kościele parafialnym. Nagrody zostaną wręczone podczas tego Koncertu Kolęd. Zgłoszenie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu, a „Gwiazdy kolędnicze” będą prezentowane na stronie parafialnej oraz na stronie fb naszej parafii. Zapraszamy już dzisiaj do udziału w konkursie, a 6 stycznia do wspólnego kolędowania w parafii.
– Szkoła dla niepełnosprawnych dzieci w Poznaniu zbiera zużyty sprzęt elektryczny. Lodówki, pralki, zmywarki i inne sprzęty AGD. Również baterie i żarówki. Jeśli ktoś ma i chciałby pomóc szkole to bardzo bym prosił przynosić do 15 grudnia na parafialny parking w Boruszynie tam, gdzie stał kontener na śmieci.