OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu- 27 listopada 2022r.

 1. Dziś imieniny naszej parafii- przeżywamy odpust ku czci św. Andrzeja Apostola. Suma odpustowa o godz. 12:00- celebrować ją będzie ks. Kan. Henryk Mucha z Połajewa.
 2. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania naszych serc do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Zachęcam do zrobienia dobrych uczynków oraz dobrych postanowień, do znalezienia więcej czasu na modlitwę, postu, jałmużny oraz do udziału  
  a) Roraty- Msza święta o Matce Bożej: w Boruszynie: środy i piątki o godz. 18:00;
  w Młynkowie we wtorki o 18:00, a w Tarnówku w czwartki o 18:00.
  Zachęcam wszystkich do przychodzenia z lampionami lub świeczkami, a zwłaszcza dzieci. 
  b) Od dziś nasz parafialny Caritas rozprowadza świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże – ofiara 20 zł, małe – ofiara 10 zł. oraz opłatki na stół wigilijny.
  c) Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za przygotowane wieńce adwentowe do naszych kościołów.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej okazji okazja do spowiedzi półgodziny przed mszą świętą. Podczas spowiedzi św.- adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. spotkania dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Chorych z sakramentami odwiedzę bliżej świąt Bożego Narodzenia
 5. W środę na nowennę zapraszamy szczególnie osoby, które noszą imię Andrzej- patrona naszej parafii oraz ich rodziny. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla solenizantów noszących to imię. 
 6. Intencja dla Żywego Różańca na grudzień: w intencji naszych rodzin, aby żyły
  w  zgodzie, miłości i pokoju
 7. Organizujemy wigilie dla chorych, starszych i samotnych z naszej parafii. Odbędzie się ona 18 grudnia br. w Tarnówku. Bardzo bym prosił o zgłoszenie takich osób do mnie lub do członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas do końca miesiąca.  
 8. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie parafialnej Rady Ekonomicznej na plebani w Boruszynie o godz. 19:00.
 9.  W dzisiejszą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar 90 rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie
 10. Za tydzień będziemy zbierać przed kościołem ofiarę na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie składane ofiary również na utrzymanie naszych kościołów bardzo serdecznie dziękuję.
 11. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego” wraz z modlitewnikiem.
  12.Zmarła śp. Janina Brączkowska z Boruszyna, lat 79, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Dobry Jezu…